Visok poraz košarkašica zeničkog Jumpera u Banjoj Luci

Visok poraz košarkašica zeničkog Jumpera u Banjoj Luci- U utakmici iz 26. kola bh. košarkaške Lige 13 za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper iz Zenice bile su danas, 05.4.2021.godine, na gostovanju kod ekipe OKK Feniks u Banjoj Luci. Početak u 14,30 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19). Utakmica je odigrana u SD Obilićevo.

Visoku i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća, favorizovana ekipa Feniksa.

Rezultat: OKK Feniks – KK Jumper 122:39 (38:12), (30:9), (29:9), (25:9);

Sudije su bili Miloš Srdić, Slaven Vavan i Aleksandar Vuruna, a delegat Zoran Mejić.

Sastavi ekipa, poeni, najviše skokova;

OKK Feniks:

Nataša Šobot 12, Nikolina Džebo (cap) 19, Milica Inđić 8, Nikolina Babić 14, Patricia Bura 11, Anđa Marendić 8, Vanja Vasilić 12 p.+10 sk., Sanja Radulović 9, Jelena Tadić 13 p.+ 10 sk., Tamara Kapor, Ivana Borojević 16. (Trener Darko Kosić);

KK Jumper

Amila Kahriman (cap) 9 p +7 skokova, Dalila Bilić 12, Suana Bašić 7, Arduana Delić 5, Adna Omerdić 2, Amila Kozica, Emira Šehić, Lamija Kahriman 4, Hana Đuherić.; (Trener Vedran Kulalić, pom.trener Almir Omerčević);

Kod ekipe Jumper najefikasnije su bile Dalila Bilić 12 i Amila Kahriman 9 poena;

Najefikasnije u ekipi Feniks bile su Nikolina Džebo 19, Ivana Borojević 16 i Nikolina Babić 14 poena;

U duelu neravnopravnih ekipa očekivanu i veoma visoku pobjedu zabilježila je favorizovana ekipa banjalučke ekipe Feniks. U mladoj ekipi debitanta u ligi, zeničkog Jumpera, nedostajale su kapiten ekipe i ponajbolja igračica Amna Kahrić, Amna Isaković i Farah Đuherić. To je jedan od razloga ovako visokog poraza od minus 83 poena (122:39). Jumper je prekinuo niz od tri uzastopne pobjede, ali ovaj poraz ne umanjuje dobre igre i rezultate ove mlade ekipe Jumpera u debitantskom prvenstvu bh.lige.

Domaće su počele ubitačno serijom od 10:0 za dvije i po minute utakmice, da bi na kraju prve četvrtine bilo plus 26 poena za Feniks (38:12). Do kraja prvog poluvrema je plus 47 za domaće (68:21). Drugu četvrtinu domaće su dobile sa 30:9. U trećoj i četvrtoj četvrtini gošće su postigle, takođe, po 9 poena, a domaće 29 i 25 poena.

Završilo je sa 122:39 za Feniks, a pobjeda domaćih nije dolazila u pitanje od prve minute utakmice.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču, osim Tamare Kapor.

KK Jumper je sada na omjeru od 7 pobjeda i 16 poraza, 30 bodova, 9. mjesto na tabeli, a bio je slobodan u 11. i 24.kolu.

U narednom 25.kolu košarkašice Jumpera su domaćini ekipi RMU Banovići, aktuelnom šampionu.