Visok poraz košarkašica Čelika od Play Offa u Sarajevu

U utakmici 21. kola bh. košarkaške lige (predzadnje kolo prvenstva) za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik, danas 10.aprila 2022.godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Play Off u Sarajevu. Igralo se u SD „Skenderija“ pred oko 80 gledalaca.  Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Play Off.

Rezultat: ŽKK Play Off – KŽK Čelik  87:57 (23:13), (23:14), (22:19), (19:11),

Prvi sudija bio je Luka Brekalo, sudija 1 Mario Karačić, sudija 2 Ivan Tolić, a delegat Aco Okuka.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni:

Dalila Bilić 8, Adna Omerdić 5, Ajla Selimović (cap) 19, Almedina Ahmić 14, Suana Bašić, Džejlana Indžić 4, Anida Čaušević 6, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić, Arduana Delić 1, Ajna Zukić; (Trener Armel Mujaković, pom trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović sa 19 i Almedina Ahmić 14 poena;

Najviše poena za Play Off postigle su: Samantha Roscoe 22, Josipa Silov 16 i Nikolina Džebo 11 poena;

Pred ovu utakmicu ŽKK Play Off se pojačao sa tri nove igračice, reprezentativku Hrvatske, Josipu Silov, reprezentativku Velike Britanije Samatha Roscoe, te jednu od najboljih igračica univerziteta North Carolina, Jamie Cherry. Sve su nastupile u današnjem meču.

Domaće košarkašice Play Offa otvaraju utakmicu serijom od 8:0, nakon toga 13:3, 19:7, pa 23:9 i na kraju prve četvrtine je 23:13. Kroz drugu četvrtinu prednost domaćih se povećava i do plus 21 poen (46:25), a druga četvrtina je završila sa 23:14 za Play Off, odnosno na kraju prvog poluvremena je 46:27 za Sarajke.

I u trećoj četvrtini domaće košarkašice povećavaju prednost i do plus 26 poena, 60:34, a na kraju tri četvrtine utakmice je plus 22 poena za Play Off (68:46).

Posljednju četvrtinu domaće košarkašice su dobile sa 19:11 za konačnih i ubjedljivih plus 30 poena, 87:57.

Njabolja igračica kod Play Offa i na utakmici bila je bh. reprezentativka, Nikolina Džebo, sa triple-double učinkom od 11 poena, 14 skokova i 11 asistencija, indeks korisnosti 28, za nepunih 30′ u igri.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.

I jesenas u Zenici, u 10.kolu, Play Off je slavio sa minimalnih 78:79.

Zenički KŽK Čelik je sada sa bilansom od 11 pobjeda i osam poraza, 30 bodova, bile su slobodne u devetom i 20.kolu. Ovim porazom KŽK Čelik je izgubio sve šanse za plasman u play off za prvaka.

U narednom 22.kolu (posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja) košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK Igman iz Istočne Ilidže.