Visočani prvi u ligi FBiH

Odigrano 30.kolo druge lige FBiH, grupa Centar. Visočka Bosna prvak. Zenički Rudar poražen od Ilijaša. Odigrane su utakmice 30.kola (zadnje kolo sezone 2014/2015) u Drugoj nogometnoj ligi FBiH, grupa „Centar“ u kojoj nastupa i Rudar iz Zenice.  U ovom kolu zabilježene su četiri domaće i tri gostujuće pobjede. Visočka Bosna je sama odlučivala o svojoj sudbini i o putniku u viši rang u ovom, zadnjem, kolu, kada je kao gost kod ekipe Usore zabilježila pobjedu od 3:1 za prvo mjesto u drugoj ligi FBiH, grupa Centar, odnosno za plasman u Prvu ligu FBiH.

Strijelci za Bosnu i veliku gostujuću pobjedu u Usori bili su: Alem Plakalo u 20.min. iz penala, Ismar Čomaga u 23. i Amar Čabaravdić u 87.minuti. Domaći su smanjili na 2:1 u 43.minuti preko Aleksandra Kršića.
Sastav Bosne na utakmici u Usori: 1. Strika Harun, 2. Muharemović Haris, 3. Frljak Ahmet, 4. Mujkić Armin, 5. Raščić Anel, 6. Hodžić Meldin, 7. Ćulov Alija, 8. Ćiva Adin, 9. Čomaga Ismar, 10. Plakalo Alem,
11. Čabaravdić Amar (kapiten);
Tešanjski TOŠK je na tri kola prije kraja imao četiri boda prednosti nad Bosnom i imao najveće šanse za prvo mjesto, ali su sa dva remija, u 28.kolu protiv Azota u Tešnju (0:0), te u 29.kolu u Jelahu protiv Borca (1:1) ispustili veliku prednost. U zadnjem, 30. kolu TOŠK je bio slobodan, tako da su Visočaci sa pobjedom u Usori obezbjedili prvo mjesto. Rudar je poražen u Zenici od Ilijaša sa 0:3 na opraštaju od svojih navijača.

(Slobodan je bio TOŠK Tešanj)
Novi prvak je visoška Bosna sa 67 bodova, drrugi je TOŠK sa 66, a treći Famos sa 50 bodova. Zenički Rudar je osvojio 36 bodova na 10.mjestu i zabilježio je 11 pobjeda, tri remija i 14 poraza u debitantskoj sezoni u drugoj ligi FBiH, grupa Centar. Predzadnji na tabeli je Rudar iz Breze sa 15, a zadnja Stupčanica iz Olova sa 8 osvojenih bodova.