VIDEO+FOTO: Velika pobjeda Čelika u derbiju začelja u Sarajevu

VIDEO+FOTO: Velika pobjeda Čelika u derbiju začelja u Sarajevu – 4.kolo Lige za opstanak u Premijer ligi BiH, FK OLIMPIC – NK ČELIK 0:1; Stadion Otoka u Sarajevu. Početak u 16,30 sati; Na stadionu prisutna grupa od 100-tinjak navijača Čelika. Vrijeme oblačno i kišovito.

Sudije: Glavni sudija Ilija Živković (Orašje), pomoćnici A1 Davor Beljo (Mostar), A2 Amer Macić (Mostar), delegat Ekrem Ibreljić (Fojnica).

Uokviru  4. kola Lige za opstanak prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Sarajevu na stadionu  Otoka igrali su derbi začelja, FK Olimpic i zenički NK Čelik Završeno je zasluženom pobjedom gostujućih igrača Čelika.

Rezultat: OLIMPIC – ČELIK  0:1 (0:1)

Strijelac Danijal Brković u 39.minuti utakmice.

Početni sastavi ekipa:

Olimpic: Bandović, Imamović, Bevab, Osmanović, Vrdoljak, Hadžić, Kojić, Čolić, Pehar, Svraka, Kiso.  (Glavni trener Dragan Radović);

Čelik: Ružić, Regoje, Karić, Dilaver, Brković, Jusić, Bureković, Sadiković, Pezer, Hećo, Šišić.

(ŠSŠ Boris Pavić);

Tok utakmice, važnija događanja na utakmici:

-5.minut, Hećo je šutirao snažno pored gola domaćih,

-11.minut, pokušaj glavom Dilavera, pravo u golmana domaćih, Bandovića, na centaršut Burekovića,

Veoma bučna grupa navijača Čelika, Robijaša, često skandira: „Hoćemo pobjedu“, a kiša jače pada.

-22.minut, Bevab šutira iz slobodnog udarca, ali Ružić zaustavlja njegov pokušaj,

-32.minut, izblokiran šut Burekovića, korner, a nakon kornera bez opasnosti po gol domaćih.

39.minut, vođstvo Čelika od 0:1 nakon akcije Karića lopta se odbila do Brkovića, koji je, gotovo sa zemlje, ugurao loptu u prazan gol domaćih. Velika radost igrača i navijača Čelika.

-47.minut, Mahir Karić postiže gol, ali ga sudija poništava zbog ofsajda,

-62.minut, odlična šansa za Čelik, Dilaver je šutirao glavom iz blizine, ali je Bandović uspješno odbranio.

-73.minut, snažan šut Mahira Karića, malo preko prečke gostiju.

-77.minut, Hećo snažno šutira sa oko 30 metara pored gola domaćih.

-79.minuta, dobra akcija Olimpica, ali Hadžić ne stiže loptu.

-U trećoj minuti sudijske nadoknade kontra Čelika, Karić šutira pored gola iskosa sa lijeve strane.

Završilo je pobjedom Čelika sa 1:0, golom Danijala Brkovića iz 39.minute.

POGLEDAJTE SNIMAK CIJELE UTAKMICE:

Potpuno zaslužena pobjeda Čelika, koji je uputio 12 udaraca prema golu protivnika, a četiri šuta u gol. Domaći su imali ukupno tri šuta prema golu Čelika.

U narednom 5.kolu Lige za opstanak Čelik je domaćin ekipi Široki Brijeg.

Čestitke nogometašima Čelika na ovoj velikoj gostujućoj pobjedi i od sportske redakcije Zenicabloga!