U Zenica je danas, u okviru obilježavanja početka proljeća i tradicionalne Čimburijade, održana 18. međunarodna rafting regata „Bosna rafting Proljeće 2026“, uz učešće oko 20 ekipa i više od 100 raftera iz Bosne i Hercegovine i zemalja regiona.
Regatu je organizovao Sportsko-rekreativni klub „Bosna“ Zenica, a učesnici su nakon jutarnjeg okupljanja i tradicionalnog doručka „čimbur“ na Kamberovića polju krenuli ka startnoj lokaciji u Drivuši.
Nakon sigurnosnog brifinga i pripreme opreme, realizovan je start eko-regate, dok je završnica upriličena na Kamberovića polju, uz promotivni spust kroz centralni dio grada.
Po dolasku učesnika organizovano je razduženje opreme, podjela toplih napitaka i zajednički ručak, nakon čega su uručene zahvalnice i promotivni materijali, te nastavljeno druženje.
Sastavni dio ove tradicionalne manifestacije i ove godine bilo je prvo proljetno kupanje u rijeci Bosni, koje je održano na lokaciji okupljanja učesnika, a pažnju prisutnih privukao je i ovaj simbolični čin kojim se svake godine obilježava dolazak proljeća.
Kao i proteklih godina prvi kupač je bio Zijad Zahirović.
Istaknuto je da regata ima višestruki značaj za grad, posebno u segmentima razvoja sporta, turizma i rekreacije, ali i promocije Bosne i Hercegovine kao destinacije za aktivni turizam.
Manifestacija je i ove godine protekla u duhu sporta, druženja, uz prisustvo velikog broja učesnika i posjetilaca, a kako je izgledalo prvo proljetno kupanje koje je izveo Zijad Zahirović i sam finiš regate u galeriji i videoprilogu:
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010









