VIDEO+FOTO: Remi Čelika u Širokom Brijegu – Zeničani ostali u Premijer ligi

VIDEO+FOTO: Remi Čelika u Širokom Brijegu – Zeničani ostali u Premijer ligi – 10.kolo Lige za opstanak u Premijer nogometnoj ligi BiH, NK ŠIROKI BRIJEG – NK ČELIK 1:1;

U utakmici 10.kola Lige za opstanak u okviru BH Telekom Premijer nogometne lige BiH  danas su Širokom Brijegu igrali ekipa NK Široki Brijeg i zenički NK Čelik. Završeno je neriješenim rezultatom.

REZULTAT: ŠIROKI BRIJEG  – ČELIK  1:1  (1:0);

Strijelci: 1:0 (Enis Sadiković ag. u 6.minuti), 1:1 (Mahir Karić u 69.minuti);

Žuti kartoni: Marina Široki Brijeg);

Početak u 17 sati. Utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca (kazna od 7 utakmica bez prisustva publike, koju je ekipa Široki Brijeg dobio nakon revanš utakmice finala Kupa Široki Brijeg-Sarajevo op.a.).

Glavni sudija Admir Šehović (Sarajevo), pomoćnici: A1 Dženan Milić (Sarajevo), A2 Moamer Čaušević  (Sarajevo); Delegat Radika Marić (Bijeljina);

Početni sastavi timova:

ŠIROKI BRIJEG:  Bilobrk, Barišić, Ćorić, Zlomislić (od 75.Marina), Čabraja, Ćorluka (od 59.Kožul), Menalo, Lončar (od 62.Wagner), Bralić, Krstanović, Marković (Glavni trener Goran Sablić);
ČELIK:  Ružić, Regoje, Karić, Dilaver, Salčinović, Brković (od 62.Haurdić), Jusić, Sadiković, Pezer (od 90.+1 Mašić), Hećo, Goran Popović. (Glavni trener Pavle Skočibušić na klupi, ŠSŠ Boris Pavić);

Tok utakmice, važnija događanja na utakmici:

-6.minut, vođstvo Širokog Brijega od 1:0 autogolom Sadikovića, nespretna intervencija nakon centaršuta sa lijeve strane i lopta je u vlastitoj mreži.

-11. minut, prodor Karića, povratna lopta koja nije stigla do Salčinovića na 7 metara od gola domaćih ispred

kojeg je intervenisao jedan igrač domaćih.

-25.min., Regoje pogađa živi zid iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

-35.minut, dvije odlične intervencije Gorana Popovića u svom šesnaestercu u opasnoj situaciji po gol Čelika.

-37.minut, Čorluka šutira visoko preko gola Čelika iz dosta povoljne pozicije sa desne strane.

-45.minut, centaršut Salčinovića iz tzv. skračenog kornera, Bralić otklonio opasnost ispred svoga gola.

Nakon primljenog gola Čelik je imao više od igre u prvom poluvremenu, ali to nije uspio to materijalizovati.

-52.minut, prodor Karića, produžena lopta do Salčinovića, a ovaj slabo šutira sa oko 10-ak metara iskosa.

-63.min., dobar prodor Haurdića, proslijeđena lopta do Karića, centaršut, ali domaći izbijaju u korner.

-64.min., dobar šut glavom Pezera nakon kornera, izblokiran šut i lopta tik pored desne stative, novi korner.

-69.minut, izjednačenje na Pecari, nakon odličnog centaršuta Sadikovića na 7-8 metara, Mahir Karić efektno  pogađa za izjednačenje 1:1.

-89.minut, odlična intervencija Regoja, nakon dobrog centaršuta domaćih.

Završeno je 1:1 i veliki uspjeh zeničkog Čelika, koji je nakon ovog remija zasluženo obezbjedio opstanak u Premijer ligi BiH. Čelik je ostao neporažen u 14 utakmica proljetnog dijela sezone (4 utakmice u ligaškom dijelu i 10 utakmica i Ligi za opstanak, op.a.).

Čestitke nogometašima Čelika na ovom vrijednom rezultatu i od sportske redakcije Zenicabloga.

Tekst i foto: E.Imamović