VIDEO+FOTO: poraz Zmajeva u Nikoziji – Kipar – BIH 3:2 (0:2)

VIDEO+FOTO: poraz Zmajeva u Nikoziji – Kipar – BIH 3:2 (0:2) – Nogometaši Kipra večeras su, boljom igrom u drugom poluvremenu, preokrenuli rezultat i pobjedili BIH, koja je prvo poluvrijeme na Kipru završila 0:2. Pogledajte sve golove, foto galeriju i statistiku.

Iako su izabranici Mehmeda Baždarevića nakon prvih 45 minuta imali prednst od 2:0, Kipar je u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat.

Već u 3′ Lulić je imao dobar pokušaj iskosa sa lijeve strane, ali je pogodio stativu.

Prvu priliku Kiprani su imali u 14′ kada je Sotiriou nakon ubačaja sa desne strane loptu glavom poslao iznad gola. Lulić i Ibišević su dobro kombinovali u 21′ nakon jedne kontre, ali napadač naše reprezentacije nije zahvatio loptu na najbolji način.

Minutu poslije pokušao je i Džeko sa ivice šesnaesterca, no njegov šut je zaustavio golman Panayi.

Kipar je još jednom zaprijetio u 25′. Christofi je centrirao sa desne strane, a sam na suprotnoj stativi je ostao Laban koji glavom loptu šalje pored gola.

Reprezentacija BiH do vodstva dolazi u 33′.

Šunjić pogađa mrežu Kiprana nakon asistencije Pjanića iz kornera.

Prednost je udvostručena u 44′.

Kolašinac je prošao po lijevoj strani i ubacio na suprotnu stativu, a na loptu je natrčao Višća i pogodio za 2:0.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio domaći sastav, ali se Kyriakou nije najbolje snašao u kaznenom prostoru bh tima. U 56′ je pokušao i Christofi, a Begović je odbranio njegov udarac.

Christofi u 65′ smanjuje prednost bh tima, a dvije minute poslije Laban izjednačuje rezultat.

U 76′ Kipar preokreće rezultat, a strijelac za konačnih 3:2 je Sotiriou na dodavanje Demetrioua.

U preostala dva susreta grupe Belgija je sa 9:0 pobijedila Gibraltar, dok su Grčka i Estonija remizirali 0:0. Naša reprezentacija će sljedeći meč u kvalifikacijama za SP odigrati 3. septembra u 20:45 sati protiv Gibraltara u gostima.

Propustili smo sjajnu šansu, jer je Grčka kući neriješeno igrala sa Estonijom, bez golova 0:0.