VIDEO+FOTO: Poraz košarkaša Čelika u derbiju protiv Bosne Royal u zeničkoj Areni

U utakmici 20. kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 06.3.2021.godine u 18 sati, domaćini ekipi KK Bosna Royal iz Sarajeva. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa, COVID-19, u cijelom svijetu.

Pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su gostujući igrači Bosna Royal iz Sarajeva.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: OKK Čelik – KK Bosna Royal  80:89 (18:23), (19:23), (22:20), (21:23);

Sudije su bile Ademir Zurapović, Bojan Jovanič i Saša Babić, a delegat Zoran Marković (Zenica).

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova: Anes Podojak 4, Haris Ćurevac 17, Ranko Križanović 5, Haris Delalić 19 p.+10 skokova, Milivoje Božović 26 p.+ 13 skokova, Kristijan Tomić, Benjamin Bajramović 2, Armin Avdibegović (cap) 2, Srđan Gavrić, Namik Varupa, Meris Bećirović 5, Nedžad Hodžić. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi crno-crvenih dvocifreni su bili Milivoje Božović 26, Haris Delalić 19 i Haris Ćurevac 17 poena.

Kod ekipe Bosna Royal najefikasniji su bili Aleksandar Sokolović 21, Jure Besedić 19, Sead Hadžifejzović 16, Miloš Grubor 15 i Muhamed Pašalić 12 poena.

Prije ove utakmice OKK Čelik je u nizu od šest prvenstvenih pobjeda sa omjerom od 11 pobjeda  i šest poraza, trenutno prvo mjesto na tabeli. Ekipa Bosna Royal iz Sarajeva je bila na omjeru od osam pobjeda i deset poraza. Jesenas u Sarajevu, u 7.kolu, Čelik je pobjedio Bosnu Royal sa 66:78.

Ovim porazom Čelik je prekinuo pobjednički niz od šest pobjeda u nizu, a pobjedom u Zenici Bosna Royal se revanširala Čeliku za poraz u Sarajevu.

foto galerija: Jasmin Blicko Hadžić

Gosti iz Sarajeva otvaraju utakmicu mini serijom od 0:5, ali uzvračaju Zeničani za preokret od 6:5.

U nastavku, domaći imaju još jedno vođstvo od 8:7, a sve ostalo do kraja utakmice vode gosti.

Na kraju prve četvrtine je 18:23 za Bosnu.

Kroz drugu četvrtinu gosti idu i na plus 16 (25:41), ali domaći, do poluvremena smanjuju na minus devet poena, 37:46, što je i rezultat prvog poluvremena.

Treću četvrtinu bolje su odigrali domaći i prilazili su na zaostatak od tri do četiri poena, 53:56 i 59:63.

Na kraju treće četvrtine je 59:66 za goste iz Sarajeva.

U zadnjoj četvrtini Bosna je uspjela iskontrolisati vođstvo i čak ga povečati na konačnih 80:89.

U ekipi Čelika dosta je nedostajao standardni igrač Ermin Dedić, koji nije bio u trenažnom procesu zbog viroze, a što se dobro osjetilo na igri domaće ekipe, posebno u fazi odbrane, gdje je ovaj igrač veoma bitan.

Ovo je sedmi poraz košarkaša Čelika uz 11 pobjeda od 18 odigranih utakmica u tekućem prvenstvu, u drugom i 15. kolu bili su slobodni.

U sljedećem 21. kolu, osmo kolo drugog dijela prvenstva, košarkaši Čelika gostuju ekipi Bratunac, koju su pobjedili jesenas u Zenici sa 83:80.