VIDEO+FOTO: Poraz desetkovanog OKK Čelik u Bratuncu, odličan otpor favoritu

U utakmici 8. kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2021/2022, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 11.12.2021. godine u 18 sati, na gostovanju u Bratuncu kod ekipe KK Bratunac. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani Bratunac. Očekivanu pobjedu u ovom meču ostvarili su domaći košarkaši Bratunca.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: KK Bratunac – OKK Čelik  105:86  (23:20), (22:26), (34:30), (26:20);

Sudije su bile Bijedić, Tarik Nikšić i Kadrić, a delegat Okuka;

Sastav ekipe Čelika, poeni: Kristijan Tomić 5, Benjamin Bajramović 14, Anes Podojak 20, Ranko Križanović (cap) 22, Emir Čerkezović 23, Dino Merdanović, Dani Bilić, Nikola Martinović 2. (Trener Bojan Stevanović); U ekipi Čelika najefikasniji su bili Emir Čerkezović 23, Ranko Križanović 22 i Anes Podojak 20 poena;

Kod ekipe Bratunac najefikasniji su bili Nikola Ćirković 24, Andrija Drašković 23 i Zoran Vilotijević 21;

Čelik je doživio i peti gostujući poraz u bh. prvenstvu, uz jednu domaću pobjedu, a u jednom kolu su bili slobodni. Kao što je objavljeno proteklih dana, OKK Čelik prolazi kroz najtežu krizu u posljednjih nekoliko sezona. Loša finansijska situacija dovela je, proteklih dana, do odlaska trenera Josipa Pandže, a nakon toga i kompletne petorke iz tima. Sporazumni raskid ugovora dobili su kapiten i najbolji igrač tima, Milivoje Božović, zatim Nedim Buza, Haris Dedajić, Stefan Simanić i Haris Ćurevac. Do nove godine ekipu će sa klupe predvoditi dosadašnji pomoćni trener Bojan Stevanović. U nastavku takmičenja timu će se priključiti i dvojica juniora, Deni Bilić i Nikola Martinović, kako bi skupili potreban roster igrača.

Sa trenerom Bojanom Stevanovićem u Bratunac je doputovalo osam košarkaša. Ovo je najmlađa ekipa u istoriji bh. košarkaškog prvenstva čiji je prosjek oko 20 godina. Najstariji u ekipi je Ranko Križanović.

Tok utakmice: Favorizovana ekipa Bratunca otvara utakmicu sa serijom od 12:0, Čelik se polako približava, prvo na 12:5, pa 14:9, 21:20, a prva četvrtina završava 23:20 za domaće. U drugoj dionici domaći idu na 30:22, ali se Zeničani potpuno primiču na 34:33 na 3,50 minuta do kraja druge četvrtine, a u narednom napadu potpuno su preokrenuli rezultat u svoju korist  i idu na plus šest poena, 38:44, a na kraju poluvremena je vođstvo Čelika od 45:46. Drugu četvrtinu Čelik je dobio sa 22:26.

U prvim minutama treće četvrtine Čelik uspjeva da održi neriješen rezultat u nekoliko navrata, ali onda domaći za nekoliko minuta idu na plus 11 poena, 68:57, 70:59, 77:66, a na kraju tri četvrtine utakmice je plus 13 za Bratunac, 79:66. Treća četvrtina je završena 34:20 za domaće. Posljednju četvrtinu domaći nastavljaju furiozno i za tri minuta je plus 19 poena, 88:69, domaći su imali i  plus 21 poen, 95:74 i 97:76, a završilo je 105 :86 za Bratunac.

Odličan otpor desetkovane ekipe Čelika u Bratuncu, a svi igrači iz rostera obje ekipe su dobili priliku da nastupe u ovom meču, a Čelikov junior, Nikola Martinović je upisao prva dva poena za seniorsku ekipu Čelika, čestitamo mladom Martinoviću i želimo mu uspješan nastavak karijere.

U sljedećem 9. kolu OKK Čelik je domaćin ekipi HKK Zrinjski iz Mostara.