VIDEO+FOTO: Pogledajte kadrove, fotografije i informacije sa meča Poljska-BiH

„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Wroclawu od Poljske sa 0:3 u susretu četvrtog kola grupe 1 UEFA A Lige nacija.

Pogledajte Press konferenciju bh. tima nakon utakmice :

Press konferencija Poljske :

Već u 2′ Miralem Pjanić je pokušao sa distance, ali je Wojciech Szczęsny odbranio njegov udarac. Edin Višća u 5′ prolazi po desnoj strani i šalje loptu do Radeta Krunića koji sa ivice kaznenog prostora šutira preko gola.

Poljaci su uzvratili u 7′ kad Kamil Grosicki prolazi po lijevoj strani i snažno šutira, ali pogađa samo vanjski dio mreže.

Bh. tim je u 15′ ostao sa deset igrača na terenu jer je Anel Ahmedhodžić zbog prekršaja nad Robertom Lewandowskim dobio crveni karton.

Odličnu priliku imao je Lewandowski u 22′, ali je sa peterca loptu poslao preko gola. Isti igrač u 30′ sa 15-ak metara pogađa stativu bh. tima.

Nakon toga su Zmajevi imali nekoliko pokušaja. Branimir Cipetić je u 36′ ubacio sa desne strane, ali poljski defanzivci su izbacili loptu u korner, a minutu poslije Szczęsny brani udarac Višće iz slobodnog udarca.

Domaći sastav do prednosti dolazi u 40′. Nakon jednog šuta lopta se odbija na peterac do Kamila Jóźwiaka, a on je ostavlja za Roberta Lewandowskog koji je precizan za 1:0.

Grosicki je dobro šutirao glavom u 43′, ali je Šehić bio na visini zadatka.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Poljaci postižu drugi gol. Lewandowski je sa dvadesetak metara odlično poslao loptu na peterac gdje se najbolje snalazi Karol Linetty i glavom postiže pogodak za 2:0.

Najbolji igrač Evrope u izboru UEFA za prošlu sezonu, Robert Lewandowski nastavio je da briljira i u drugom poluvremenu. Nakon centaršuta Mateusza Klicha u 52′, poljski napadač se izdvojio sam na petercu bh. tima i postigao svoj drugi gol večeras za 3:0.

Ubrzo nakon gola dobre pokušaje su imali Lewandowski i Grosicki, a Šehić je u oba navrata dobro intervenisao.

Do kraja utakmice domaći tim je imao više loptu u svom posjedu, ali se rezultat više nije mijenjao.

U drugom susretu grupe Italija i Holandija su remizirali 1:1. U petom kolu Bosna i Hercegovina će gostovati u Holandiji 15. novembra.

Sudija: Craig Pawson (ENG)
Pomoćnici: Lee Betts (ENG), Ian Hussin (ENG)
4. sudija: Stuart Attwell (ENG)

SASTAVI

POLPoljska BIHBosna i Hercegovina
1. Wojciech Szczęsny (GK) 12. Ibrahim Šehić (GK)