VIDEO+FOTO: Pobjeda košarkaša Čelika u Areni  nad Gračanicom

Košarkaši Čelika, uokviru desetog kola A1 Lige KSBiH, bili su domaćini ekipi KK Gračanica.

Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 350 gledalaca u prvom poluvremenu i oko 1.000 gledalaca u ostatku utakmice (gledaoci došli na narednu humanitarnu utakmicu zbog preklapanja termina). Zasluženu pobjedu zabilježili su domaći košarkaši Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Gračanica 73:66  (16:13), (20:18), (18:24), (19:11);

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

B.Bajramović 4, Keso 7, Podojak 6, Križanović 26 p.+ 11 skokova, Đulan, Taylor 4, Avdibegović (cap) 18, Britvar 4, Varupa 4,  Fajković, Škaljo, Hodžić. (Treneri Bojan Stevanović i Armin Avdibegović).

Najefikasniji kod Čelika: Ranko Križanović 26 p + 11 skokova i Armin Avdibegović 18 poena;

Najviše koševa za Gračanicu postigli su Amsal Delalić 18, Nadir Mešetović 17, Adnan Ćosić 13 p.+10 skok.

U gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ i večeras smo gledali zanimljivu i izjednačenu košarkašku predstavu, gotovo, cijelo vrijeme, koji su odigrali košarkaši domaćeg Čelika i ekipe Gračanica, novog ligaša u A1 ligi. Ekipu Čelika je sa klupe vodio dvojac Bojan Stevanović i Armin Avdibegović, nakon što je otpušten iz Čelika trener Armel Mujaković prije nekoliko dana i domaćeg poraza od Radničkog. Na tribinama je bio i Josip Pandža, koji bi trebao preuzeti ekipu Čelika 01. januara 2020.godine.

Košarkaši Čelika su u ovaj duel ušli kao favoriti i sa omjerom od šest pobjeda i tri domaća poraza. Ekipa Gračanice je imala pred ovaj duel četiri pobjede i pet poraza.

Tok utakmice:

Kroz prvu dionicu domaći imaju prednost od nekoliko koševa, gosti su uspjeli dva puta da izjednaće, a na kraju prve dionice je 16:13 za Čelik. Na početku druge dionice domaći odlaze na +8 poena (21:13), što je i najveća prednost na utakmici. Sredinom ove dionice gosti uspjevaju čak i da preokrenu rezultat na 25:26.

Do poluvremena domaći ponovo ostvaruju vođstvo za rezultat 36:31 na poluvremenu.

Treću dionicu bolje su odigrali gosti iz Gračanice i istu su dobili sa 18:24. Gosti su imali i svoje najveće vođstvo na utakmici u ovoj dionici od + 5 poena (43:48). Na kraju tri četvrtine utakmice je 54:55 za goste.

U zadnju dionicu, dakle, gosti su ušli s minimalnom prednošću 54:55, ali su domaći posljednju dionicu odigrali sa više koncentracije, riješili je u svoju korist 19:11, te tako stigli do sedme pobjede u sezoni i drugog mjesta na tabeli.

Kod Čelika, odlično je odigrao Ranko Križanović sa double-double učinkom od 26 poena i 11 skokova, ukupan šut 62 % i indeks korisnosti 36. Kapiten Armin Avdibegović je u odlučujućim trenucima odigrao kapitenski. Double-double učinak kod gostiju imao je Adnan Ćosić sa 13 poena i 10 skokova.

Nakon deset odigranih kola, Čelik je na omjeru od sedam pobjeda i tri domaća poraza, zauzima drugo mjesto na tabeli sa 17 bodova, kao i ekipa Turbine.

U  narednom 11.kolu Čelik gostuje kod ekipe Brčko Distrikt.