Zenica

VIDEO+FOTO: Eldin Huseinbegović pjesmom i riječima uz učenike Druge gimnazije Zenica

Primaj prvi vijesti na viber - besplatno - PRIJAVI SE NA OVOM LINKU
Podijeli ovu vijest:

U srijedu, 28. maja, u holu JU Druge gimnazije u Zenici održan je poseban kulturni događaj pod nazivom „Glas što pjeva riječ“, na kojem je gostovao bosanskohercegovački kantautor, pjesnik i pjevač Eldin Huseinbegović.

Tokom druženja, učenici su imali jedinstvenu priliku razgovarati s Huseinbegovićem o njegovim umjetničkim počecima, kreativnom procesu, te izazovima i ljepotama koje umjetnički put donosi.

Uz brojne poruke i savjete, gost je istakao važnost umjetnosti u procesu odrastanja mladih ljudi, potičući ih na razvijanje estetske osjetljivosti, izražavanje emocija i njegovanje pozitivnih društvenih vrijednosti.

Iz menadžmenta škole naglasili su kako je ovaj događaj važan segment njihove vizije savremenog odgoja i obrazovanja, jer na ovaj način mladi razvijaju umjetnički ukus i senzibilitet te jačaju vrijednosne stavove, što je posebno važno u današnjem društvenom kontekstu.



Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala su Agencija za promociju PRmedia s.d. i portal Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

PARTNERI ZENICABLOGA:

Zadnje objavljeno

Promo