VIDEO+FOTO: Druga pobjeda Zmajeva u Ligi nacija – BIH – Austrija 1:0

VIDEO+FOTO: Druga pobjeda Zmajeva u Ligi nacija – BIH – Austrija 1:0 – Golom Edina Džeke u 78.minuti večeras je na Bilinom polju reprezentacija BiH zabilježila drugu pobjedu u novoformiranoj ligi nacija – B – Nakon pobjede u gostima nad Sjevernom Irskom. U zenici je savladana nezgodna Austrija, koja u posljednjih devet utakmica sa novim selektorom ima osam pobjeda uključujući Njemačku i Švedsku, te samo jedan poraz od Brazila.

Nakon gostujuće pobjede nad Sjevernom Irskom, izabranici Roberta Prosinečkog su večeras na „Bilinom polju“ u Zenici pobijedili Austriju sa 1:0.

Prvi dobar pokušaj na utakmici imali su gosti u 14′ kada je Marko Arnautović šutirao sa dvadesetak metara, a Ibrahim Šehić je izbacio loptu u korner.

Miralem Pjanić u 30′ centrira iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane u šesnaesterac gostiju, ali Edin Džeko glavom loptu šalje preko gola.

Haris Duljević u 40′ prolazi po lijevoj strani i ubacuje loptu na peterac gdje je nije stigao Džeko i to je bila posljednja prilika u prvom poluvremenu.

U drugom periodu igre Duljević je imao dva pokušaja, jednom mu je golman Heinz Lindner odbranio, a drugi put su austrijski defanzivci izblokirali njegov šut.

Bosna i Hercegovina dolazi do prednosti u 78′. Elvis Sarić je poslao loptu ka Edinu Džeki koji iskosa sa lijeve strane protivničkog kaznenog prostora šutira u suprotni ugao Lidnerovog gola za 1:0.

Odličnu šansu imao je i Edin Višća u petoj minuti sudijske nadoknade, ali su austrijski defanzivci izbacili loptu sa gol linije i ostalo je 1:0 u korist bh. tima.

Sudija: Ruddy Buquet (FRA)
    Pomoćnici: Guillaume Debart (FRA); Julien Pacelli (FRA)
    4. sudija: Bertrand Jouannaud (FRA)

S A S T A V I

UNL flag Bosnia Herzegovina Bosna i Hercegovina austrijaUNL Austrija
12. Ibrahim Šehić (GK) 1. Heinz Lindner (GK)
2. Eldar Čivić 4. Martin Hinteregger YellowCard 20′
4. Darko Todorović YellowCard 80′ 6. Stefan Ilsanker out 86′
7. Muhamed Bešić 7. Marko Arnautović (C)