Nogomet

VIDEO: Pogledajte kako su Zmajevi dva puta srušili Vels

Primaj prvi vijesti na viber - besplatno - PRIJAVI SE NA OVOM LINKU
Podijeli ovu vijest:

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine u polufinalu baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2026. godine igrat će protiv Velsa.

Meč se igra 26. marta 2026. godine u Cardiffu, a pobjednik će u finalu ugostiti boljeg iz duela Italija – Sjeverna Irska.

Zmajevi su do sada četiri puta igrali protiv Velsa i imaju pozitivan omjer. Odigrali smo dva prijateljska i dva meča kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2026. godine. Dva susreta smo riješili u našu korist, a dva puta smo remizirali.

Prvi put sastali smo se 2003. godine u Cardiffu i bilo je 2:2. Strijelci za naš tim bili su Elvir Baljić i aktuelni selektor Sergej Barbarez.

Prvu pobjedu ostvarili smo 2012. godine kada smo gostovali u Llanelliju. Tada smo golovima Vedada Ibiševića i Miroslava Stevanovića slavili sa 2:0.

U kvalifikacijama za EURO 2016 remizirali smo bez golova 10. oktobra 2014. godine u Cardiffu, a godinu kasnije na Bilinom polju slavili sa 2:0. Strijelci su bili Milan Đurić i Vedad Ibišević.



Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala su Agencija za promociju PRmedia s.d. i portal Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

PARTNERI ZENICABLOGA:

Zadnje objavljeno

Promo