Bh. juniorima je danas bio dovoljan i bod u meču trećeg kola grupe 2 Elitne runde kvalifikacija protiv Francuske (domaćin turnira), ali izabranici Ivice Barbarića su poraženi sa 1:2.

Naš tim je poveo u 53. minuti. Sučić je izveo korner, a Filip Čuić glavom zabio za prednost BiH.

Francuzi su u 83. minuti uspjeli izjednačiti golom Cissea, da bi dvije minute kasnije Nzouango matirao Šahinovića i odveo svoju reprezentaciju na EURO.

Za BiH su igrali Šahinović, Jušić, Cvjetinović, Muharemović, Kapetanović, Buljubašić, Sučić, Smajić, Šakota, Bristrić i Kahvić.

Priliku u nastavku su dobili Čuić, Mehmedović, Kulašin i Ramić.

Francuska, Češka i BiH su na kraju imale po šest bodova, ali su Francuzi osvojili prvo mjesto jer su imali najbolju gol razliku u mini tabeli sa Češkom i BiH.

Podsjetimo, naš tim je u prvom kolu pobijedio Češku sa 1:0, dok je u drugom bio bolji od Švedske rezultatom 3:2.