U sklopu priprema za novu sezonu Prve lige FBiH nogometaši Čelika ugostili su jučer HNK Šibenik.

Završilo je 0:0, iako je prilika bilo. Na kraju oba trenera su mogla biti zadovoljni susretom u prelijepoj atmosferi.

Istakli su to i gosti, a za SportSport.ba je govorio i trener Čelika Armin Duvnjak.

“Utakmicu bi podijelio na dva poluvremena. U prvom smo imali potpunu kontrolu, dozvolili protivniku tek dvije prilike, a odlična je bila reakcija prvih dvadesetak minuta i izašli smo u visok presing. U drugom dijelu smo se dogovorili da nastavimo atakovati, ali protivnik je promijenio sistem igre i utakmica je otišla u drugu stranu.

Nismo imali adekvatan odgovor, ali nismo primili gol. Pokazalo se da pojedini igrači nisu spremni, ali nadam se da će dići formu do početka. Tu mislim prije svega na Hrelju za kojeg mislim da će biti veliko pojačanje, a biće to ozbiljnije sa Horićem i Isakovićem”, rekao je Duvnjak.

Čelik neće ići na Kupres.

“Na kraju smo odustali od Kupresa, možda ćemo u srijedu odigrati jednu utakmicu. Generalka je protiv Laktaša naredne subote u Zenici. Zadovoljni smo pripremama, iako smo imali problema sa povredama. U narednim danima očekujemo i pojačanje u napadu”, dodao je Duvnjak.

Čelik je Prvu ligu FBiH izborio kroz kvalifikacije, a u prvom kolu će u goste NK Stupčanica u Olovo.

Zeničani će sigurno imati veliku podršku navijača i pokušati će doći do prvih bodova.

Autor: D.Kurbegović