Veliki bod Čelika u Mostaru

6. kolo BH Telekom Premijer lige BiH u nogometu. Veliki bod Čelika u Mostaru. HŠK Zrinjski – NK Čelik 0:0 – Stadion Pod Bijelim brijegom u Mostaru. Početak u 19 sati; Gledalaca oko 5.000.  Glavni sudija Zoran Grbić (Prijedor), A-1 Dalibor Drašković (I. Sarajevo), A-2 Dragan Keranović (Prijedor); Delegat Ferid Čovčić (Goražde); Uokviru 6. kola BiH Telekom Premijer nogometne lige, sezona 2015/2016, danas su Mostaru, na stadionu Pod Bijelim brijegom, igrali domaći Zrinjski i zenički Čelik. Završeno je neriješenim rezultatom.

ZRINJSKI – ČELIK 0:0;

Žuti kartoni: Žeravica, Šćepanović (Zrinjski), Kazazić, Čolić, Goran Popović, Dedić, Bučan (Čelik).
Početni sastavi timova:
Zrinjski: Karačić, Blaić, Peko, Graovac, Radulović, Žeravica, Stojanović, Mešanović, Nikolić, Laštro, Zakarić.
Čelik: Adilović, Kazazić, Bajraktarević, Karić, Dedić, Selimović, Marin Popović, Bureković, Pezer, Jusić, Čolić.
19′, Čelik se oslobodio početnog pritiska Zrinjskog.
22′, Bez pravih prilika u Mostaru.
26′, I nakon petog kornera za Zrinjski nema promjene rezultata.
30′, Slaba utakmica u Mostaru, skoro ništa vrijedno pomena.
37′, Čolić je pokušao iz slobodnog udarca sa 30-ak metara, ali lopta je otišla pored gola.
44′, Nikolić je šutirao preko gola.
Kraj prvog poluvremena, rezultat 0:0.
49′, Dedić je dobro šutirao sa distance, ali Karačić se nije dao iznenaditi.
57′, Velika šansa za Čelik, ali Dedić i Selimović su zasmetali jedan drugom u odličnoj situaciji.
59′, Laštro je poslije kornera šutirao glavom, ali ravno u Adilovića.
66′, Goran Popović je zamijenio Benjamina Čolića.
72′, Fantastičan udarac Filipovića sa 25 metara, ali prečka je spasila Zeničane.
82′, Vrlo dobar pokušaj Graovca iz daljine, ali lopta je prohujala pored gola.
83′, Sead Bučan je zamijenio Marina Popovića.
88′, Tri minute do isteka regularnog dijela utakmice. Smjenjuju se napadi dvije ekipe, a sve je bliže podjela
bodova u Mostaru.
89′, Adi Adilović, golman Čelika dobio težak udarac i ostao je ležati na travi nakon slobodnog udarca, kojeg
je izveo Filipović. Ljekarski tim Čelika ušao u teren i ukazao mu pomoć.
90′, Igraće se još pet minuta sudijskenadoknade
94′, Čelik blizu velikog boda u Mostaru.
95′, Istekla je sudijska nadoknada u Mostaru, kraj Zrinjski – Čelik 0:0.
Zrinjski je i dalje bez primljenog gola u šampionatu u proteklih 6 kola prvenstva, ali već drugi uzastopni meč je odigrao bez golova na svom terenu nakon remija u prošlom kolu protiv Širokog Brijega. Sve čestitke nogometašima Čelika na osvojenom velikom bodu u Mostaru nad favorizovanom ekipom Zrinjskog od sportske redakcije Zenicabloga. U narednom, 7. kolu Čelik je domaćin ekipi Širokog Brijega, a Zrinjski ide u goste Rudaru iz Prijedora.