Velika pobjeda OKK Čelik u Donjem Vakufu

Velika pobjeda OKK Čelik u Donjem Vakufu- Sedmo kolo, KK PROMO DONJI VAKUF – OKK ČELIK 80:86; Sportska dvorana u Donjem Vakufu; Početak u 19 sati. Sudije: Palo, Mrković (Sarajevo) i Gasal (Travnik), komesar: Pilavić (Travnik).

Uokviru 7. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik gostovao je u Donjem Vakufu kod ekipe KK Promo Donji Vakuf. Pobjedu je ostvarila gostujuća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: KK Promo D.Vakuf – OKK Čelik 80:86 (15:14), (22:22), (16:28), (27:22);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Bilić 32, Ernes Mešinović 25 i Faris Preljević 17 poena;
Kod Promo D.Vakuf najefikasniji: D.Japalak 25, F.Vinčević 19 i D.Alkić 12 poena;

Sastavi timova i strijelci:

OKK Čelik: Faris Preljević 17, Benjamin Bajramović 4, Džan Gradaščević, Kerim Varupa 2, D. Alić, Armin Bilić 32, Luciano Vilić, Ahmet Begić 4, Harun Bajramović 2, Harun Smajlagić, Kenan Fajković, Ernes Mešinović 25. (Trener Armel Mujaković)

KK Promo D.V.: Japalak 25, Alkić 12, A.Hodžić 2, Vinčević 19, Atić 3, Čaluk 2, Kalamujić 6, Malkić, I.Hodžić 1, Adžemović, Kalamujić 10.

Prije utakmice, u toku dana, održana je svečana ceremonija otvaranja nove Gradske sportske dvorane u Donjem Vakufu. Košarkaška utakmica KK “Promo Donji Vakuf” – OKK “Čelik” uvrštena je u protokol otvaranja sportske dvorane. Svoje utakmice, do sada, ekipa Promo Donji Vakuf igrala je u Travniku.

Podmlađena ekipa OKK Čelik ostvarila je veliku pobjedu u 7.kolu prvenstva A1 lige KSBiH na gostovanju kod ekipe Promo Donji Vakuf. U ekipi Čelika nije nastupio reprezentativac Ibrahim Durmo, koji, inače, igra na dvojnu registraciju i za Sparse.

Utakmicu bolje otvaraju gosti iz Zenice i imaju vođstvo od 4:11. Do kraja prve dionice domaći su zaigrali bolje i prvu dionicu su dobili sa 15:14. Na početku druge dionice ponovo su bolji Zeničani i imaju vođstvo od 16:22. Nakon rezultata 27:26 domaći prave seriju od 8:0 i rezultat je + 9 poena za Promo (35:26). Do kraja dionice Čelik stiže na minus jedan poen (37:36), što je i rezultat prvog poluvremena. Druga dionica je završena neriješeno 22:22. U ekipi Čelika nakon prvog poluvremena po 4 lične greške imaju Kerim Varupa i Kenan Fajković.

Treću dionicu Čelik je odigrao fenomenalno i istu je dobio sa 12 poena prednosti (16:28) na krilima kapitena Armina Bilića i Ernesa Mešinovića. Na kraju treće dionice rezultat je + 11 poena za Zeničane (53:64). U trećoj dionici bilježimo serije Čelika od 0:9, a u finišu dionice i 3:14. Faris Preljević je u 27.minuti dobio 4.ličnu grešku.

U 33.minuti Kenan Fajković dobio 5.ličnu grešku. Na 6,13 minuta do kraja Čelik ima i najveću prednost na utakmici od + 13 poena (57:70). Do kraja utakmice viđena je velika borba. Domaći dolaze na samo dva poena zaostatka na 2,07 minuta do kraja (74:76), ali Zeničani sa uzastopnim poenima Bilića i Preljevića uspješno odolijevaju i do kraja utakmice povećavaju prednost na + 8 poena ( 78:86), te za konačnih + 6 poena na kraju utakmice (80:86).

Čelik je završio utakmicu sa 4 igrača koji su dobili 5.ličnu grešku (Fajković, Begić, Varupa i Begić), dok su domaći imali samo jednog igrača koji je sakupio 5 ličnih grešaka (F.Kalamujić). Ovo je velika pobjeda podmlađenog Čelika na gostovanju u Donjem Vakufu.
Nakon sedam kola Čelik ima skor od četiri pobjede i tri poraza.

U narednom 8.kolu OKK Čelik je slobodan.