Velika pobjeda košarkašica Jumpera u gostima, Konjic „zaleđen“ na minus 32

Uokviru 10. kola bh. košarkaške Lige 13 za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper iz Zenice bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Konjic. Utakmica je odigrana u SD u Konjicu. Početak u 18 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19) u cijelom svijetu. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa zeničkog KK Jumpera.

Rezultat: ŽKK Konjic – KK Jumper 51:83  (15:26), (17:25), (7:12), (12:20);

Sastav KK Jumper, postignuti poeni, najviše skokova: Farah Đuherić 2, Amna Kahrić (cap) 17 p.+ 10 skokova, Amila Kahriman 7 p. + 10 skokova, Amna Isaković 21, Arduana Delić 8 p. + 14 skokova, Dalila Bilić 1, Suana Bašić 3, Emira Šehić, Adna Omerdić 22 p + 10 skokova, Sajra Huskanović,  Lamija Kahriman 2. (Trener Jasmin Efendić, pom. treneri Vedran Kulalić i Almir Omerčević);    Najefikasnije u ekipi Konjica  bile su Zerina Kadić i Berina Mustafica po 14 poena. Kod ekipe Jumper najefikasnije su bile Adna Omerdić 22, Amna Isaković 21 i Amna Kahrić (cap) 17 poena.

Košarkašice zeničkog Jumpera ostvarile su i drugu pobjedu u prvenstvu i to opet gostujuću, nakon što su u 5.kolu pobjedile Igman u gostima (81:86). Domaće košarkašice Konjica su imale samo početno vođstvo od 2:0, a sve ostalo vrijeme u vođstvu su bile gostujuće košarkašice Jumpera. Već u prvoj četvrtini Jumper ima prednost od 13 poena (13:26), u drugoj 19 poena (32:51), tj. na poluvremenu utakmice. Prednost Jumpera se povečavala i kroz treču četvtinu, tako da je na kraju tri četvrtine utakmice plus 24 poena (39:63).

U zadnjoj četvrtini najviše je bilo plus 32 za Jumper, a tako je i završilo sa plus 32 za gošće iz Zenice, KK Jumper (51:83). U zadnjim minutama utakmice na terenu su bile rezervne postave i sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču. Kod Jumpera dvije igračice su imale double-double učinak i to kapiten Amna Kahrić sa 17 poena i 10 skokova, te Adna Omerdić sa 22 poena i 10 skokova. Ovo je druga pobjeda ekipe Jumper uz osam poraza..

– Odlična timska igra i energija su rezultirale na kraju ubjedljivom pobjednom -, kazali su iz KK Jumper nakon ove velike pobjede. U narednom 11.kolu košarkašice Jumpera su slobodne.