Velika pobjeda košarkašica Čelika u derbiju u Trebinju

Igrano u SD “Miloš Mrdić” u Trebinju.Početak u 18,30sati. U utakmici 17.kolabh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK „Leotar 03“ u Trebinju. Pobjedu u ovom derbi meču ostvarila je gostujuća ekipa Čelik BH Telecom iz Zenice.

Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama:

ŽKK „Leotar 03“ – KŽK Čelik BH Telecom68:78(22:24), (20:18), (18:18), (8:18);

Sudije su bili Luka Brekalo, Filip Lovrić, Nikola Pavić, a delegat Miljenko Matković.

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni, najviše skokova:

Amna Isaković 19 p.+10 skokova, Dalila Bilić 9, Almedina Ahmić(cap) 30 p.+25 skokova, Zerina Kadić, Berina Mustafica 12, Ema Mačkić, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić, Adna Omerdić 6, Suana Bašić 2, Nejra Agić. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile suAlmedina Ahmić sa 30,Amna Isaković 19, Berina Mustafica 12 poena.

Kod Leotaranajefikasnije Milica Daković 15, te Jovana Milaković iIvana Daković po 14 poena.

Tok utakmice:

U prvoj četvrtini ekipe se smjenjuju u vođstvu i sa mini serijama, Leotar sa serijom od 7:0 i Čelik serijom od 0:8, a na kraju prve četvrtine je vođstvo Čelika od 22:24.

I u drugoj četvrtini stalno smjenjivanje ekipa u vođstvu, ni jedna ekipa nije imala veću prednost od pet poena. Ovu četvrtinu dobijaju domaće košarkašice Leotara (20:18), pa je rezultat na poluvremenu neriješen 42:42.

Velika borba i izjednačenost u rezultatu nastavljena je i u trećoj četvrtini. Bilježimo nekoliko neriješenih rezultata i smjenjivanje ekipa u vođstvu. Trećina je završena neriješeno 18:18, kao i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice, 60:60.

U zadnjoj četvrtini, od samog početka, košarkašice Čelika prelaze u vođstvo na plus sedam poena i prednost više niu ispuštale. Prednost povećavaju na plus 10 poena, prvo na 66:76, a završilo je 68:78 za Čelik BH Telecom, zasluženo i nakon velike borbe. Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su, u finišu utakmice, priliku da na nastupe u ovom meču.

Double-double učinak u ekipi Čelika imala je reprezentativka i kapitenka Almedina Ahmić sa 30 poena i 25 skokova, indeks korisnosti 43 i predvodila je kapitenski ekipu Čelika do ove velike pobjede. Amna Isaković je također imala double-double od 19 poena i 10 skokova.

KŽK Čelik je sada na omjeru od osam pobjeda i sedam poraza, 23 boda, dva kola su bili slobodni.

U narednom 18.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi Jedinstvo Dženex iz Tuzle.