Velika pobjeda košarkašica Čelika u Areni u derbiju protiv RMU Banovići

U utakmici 5. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice Čelika su bile večeras, 27.11.2021. godine, domaćini ekipi ŽKK RMU Banovići. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 19,30 sati. Veliku pobjedu u ovom derbi meču ostvarila je domaća ekipa KŽK Čelik.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK RMU Banovići  65:59  (15:15), (17:16), (14:16), (19:12);

Utakmicu u Zenici su sudili Tarik Nikšić, Samir Kadrić i Armin Zahiragić, delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Dalila Bilić 4, Adna Omerdić 3, Ajla Selimović (cap) 31, Suana Bašić 2, Arduana Delić 6, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Emira Šehić, Martina Popović, Emana Pašalić, Almedina Ahmić 19, Ajna Zukić; (Trener Armel Mujaković);

Najefikasnije u domaćoj ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović sa 31 i Almedina Ahmić 19 poena.

Kod RMU Banovići najefikasnije su bile Ajla Ikanović 20, Amila Mešić 13 i Maida Lačić 10 poena;

Večeras u zeničkoj Areni igrali su bivši bh. prvaci, KŽK Čelik ( 2012., 2014. i 2015, te tri puta viceprvaci 2010., 2011. i 2017.) i ŽKK RMU Banovići (prvak 2018., 2019. i 2020.godine).

Košarkašice Čelika pred ovu utakmicu imaju bilans od tri pobjede i jedan poraz, dok Banovićanke imaju četiri pobjede iz četiri utakmice.

Tok utakmice:

Kroz prvu četvrtinu ekipe se smjenjuju u vođstvo, a nijedna ekipa nije imala veće vođstvo od pet poena. Prva četvrtina je završena neriješeno, 15:15.

Drugu četvrtinu odlično otvaraju domaće košarkašice Čelika serijom od 7:0 za 22:15. Gošče pristižu u narednim minutama i uzvraćaju serijom od 0:7 za rezultat 26:27. Do poluvremena ekipe se smjenjuju u vođstvu, a drugu četvrtinu Čelik rješava sa 17:16 i rezultat na poluvremenu je jedan poen za domaće, 32:31.

Treću četvrtinu dobile su gošće sa 14:16 i na kraju tri četvrtine utakmice je 46:47 za RMU Banoviće.

Zadnju četvrtinu odlično su odigrale domaće košarkašice i gotovo kroz cijelu četvrtinu su imale vođstvo, 59:53, 64:55 (najveća prednost od 9 poena) i konačnih i zasluženih na kraju utakmice 65:59. Ovu četvrtinu Čelik je dobio sa 19:12 i na kraju je bilo 65:59. Ovo je četvrta pobjeda košarkašica Čelika u ovom prvenstvu, uz jedan poraz. Košarkašice RMU Banovići doživjele su prvi poraz u ovom prvenstvu.

U narednom 6.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi ŽKK Feniks iz Banja Luke.