Velika pobjeda košarkaša Čelika u Sarajevu protiv Bosne Royal

Velika pobjeda košarkaša Čelika u Sarajevu protiv Bosne Royal – Košarkaši Čelika, uokviru 2.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2019/2020, bili su na gostovanju u Sarajevu kod ekipe Bosne Royal, bivšeg Premijerligaša. Veliku pobjedu u ovom derbiju zabilježili su košarkaši Čelika. Rezultat: KK Bosna Royal –  OKK Čelik  86:87  (14:19), (32:21), (19:26), (21:21);

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni: Benjamin Bajramović 7, Anes Podojak 16, Mirza Keso 19, Namik Varupa 6, Pate Taylor James 11, Armin Avdibegović-cap 10, Kenan Fajković, Ranko Križanović 14, Admir Škaljo, Stefan Britvar 4, Vildan Hodžić, Aner Đulan.  (Šef struke Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Mirza Keso 19, Anes Podojak 16, Ranko Križanović 14, Pate Taylor James 11 i kapiten Armin Avdibegović 10 poena. Najviše koševa za Bosnu Royal postigli su: Kenan Guzonjić 23, Tyron Lamar Criswel 17, Kerim Dragolj, Amin Sijerčić po 13 poena.

Tok utakmice: Košarkaši Čelika imaju vođstvo kroz cijelu prvu dionicu i do +5 poena, a na kraju prve dionice je 14:19 za Čelik, koji održavaju vođstvo do pete minute druge dionice, a bilo je i +7 poena za Čelik (22:29). Košarkaši Bosne sada prave seriju od 9:0 i rezultat je preokrenut na 31:29. Do poluvremena domaći ne ispuštaju vođstvo i povećavaju ga do poluvremena na + 6 poena (46:40).

Na 4,40 minuta do kraja treće dionice Čelik je preokrenuo rezultat na 54:56 i u narednom periodu povećao na 54:60. Bosna pravi mini seriju od 7:0 i na 1,43 do kraja treće dionice je 61:60 za domaće. Do kraja treće dionice ekipe se smjenjuju u vođstvu, a završilo je sa poenom prednosti za Čelik (65:66). Nakon tri minute zadnje dionice Čelik i dalje ima vođstvo od 73:74, a nakon toga bolja igra domaćih i rezultat je 83:74, nakon serije od 10:0, na 4,13 minuta do kraja utakmice. Slijedi rezultat 85:76 za domaće. U posljednja tri minuta izvrsna igra košarkaša Čelika, koji su preokrenuli rezultat i pogotkom Benjamina Bajramovića na pet sekundi do kraja ostvarili veliku pobjedu u Sarajevu sa 86:87. Ovom pobjedom Čelik se iskupio za poraz u prvom kolu od OBU Spartansa u Zenici.