Velež-Čelik ništa-ništa (0:0)

Velež i Čelik bez golova u Vrapčićima  – U predzadnjem, 29. kolu BH Telecom Premijer lige Velež  i Čelik su igrali neriješeno 0:0.

Nogometaši  Veleža i Čelika su ponudili jednu od lošijih nogometnih predstava ove sezone, objavili su na portalu Sport Centar. Iz prvog poluvremena izdvajamo pokušaj Dženana Burekovića u 22. minuti koji zaustavlja Bobić, da bi u 28. Zuhrić zaprijetio na drugoj strani, ali mreže su ostale mirovati. Najbolju priliku u prvom poluvremenu je imao Rovčanin u 38. minuti, a minut ranije Mahir Karić je zaprijetio golu Bobića. Na poluvrijeme se otišlo sa nepopularnim rezultatom. Uvodne minute nastavka donose sličnu igru na terenu. Igra se odvijala na sredini terena bez većih prilika sve do 60. minute kada je Rovčanin imao priliku za domaćine, ali njegov lob udarac odlazi preko gola, da bi pet minuta kasnije šut Zuhrića otišao pored gola.
Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i Velež je osvojio prvi bod nakon 15. kola.
Velež: Bobić, Jakirović, Mahinić, Serdarević, Hajdarović, Demić, Rovčanin, Jakupović, Zuhrić, Lukomirak, Količić. (Trener Zijo Tojaga);
Čelik: Bukvić, Grahovac, Kazazić, Karić, Popović Goran, Popović Marin, Bureković, Pezer, Hećo, Jusić, Jevtić. (Trener Elvedin Beganović);

Odigrane su sve utakmice predzadnjeg, 29.kola u prvenstvu BH Telekom Premijer lige BiH.

Ekipa mostarskog Zrinjskog pobjedom na gostovanju kod Mladosti obezbijedila je titulu prvaka države, jer kolo prije kraja prvenstva ima nedostižna 4 boda prednosti ispred Slobode. Ovo je četvrta titula ekipi Zrinjskog od kada se igra zajednička liga (od 2003.godine).