Usora: Trkulja drugi, Marković najbolji kadet

Šahovski klub „Hrvatski sokol Usora“, uz partnerstvo Šahovskog kluba „Tešanj“, organizovao je prvi šahovski turnir u općini Usora. Turnir se igrao u Hotelu Split (Žabljak, općina Usora).
Pobjednik turnira je Vlado Jakovljević IM (BiH) sa 7,5 poena, drugi je Zeničanin Goran Trkulja IM, takođe, sa 7,5 poena, a treći Davor Rogić, velemajstor iz Hrvatske sa 7 poena.

Najbolji kadet bio je Zeničanin Dino Marković sa 5,5 poena, a još jedan Zeničanin, Halid Bajramović, osvojio je 5,5 poena i zauzeo je 15.mjesto, javio nam je glavni sudija turnira, Sejfudin Miskić.

Na turniru su učestvovala 63 šahiste iz Srbije, Hrvatske i BiH, među kojima je bilo 2 velemajstora, 5 FIDE i 3 Internacionalna majstora.
Nagradni fond iznosio je 1000,00 KM, a nagrade su podijeljene kako slijedi:
1. mjesto – 300 KM
2. mjesto – 200 KM
3. mjesto – 150 KM
4. mjesto – 50 KM
5.mjesto – 50 KM
Najbolji kadet/junior – 50 KM (Dino Marković, Zenica)

Igralo se po Švicarskom sistemu, 9 kola, uz tempo igre od 10 minuta po igraču uz kompjutersko parovanje. Generalni sponzor bila je Općina Usora. Direktori turnira bili su Željko Joskić i Elmedin Huremović, a glavni sudija Sejfudin Miskić NA iz Zenice. Operater na turniru bio je Belmir Miskić iz Zenice.