Ostali sportovi

Uoči 76. izbora sportiste i sportske ekipe BiH: Amel Tuka i Atletski klub Zenica kandidati za nagrade

Uoči 76. izbora sportiste i sportske ekipe BiH: Amel Tuka i Atletski klub Zenica kandidati za nagrade- Uoči 76. izbora sportiste Bosne i Hercegovine, koji tradicionalno organizuje Sportski savez u Bosni i Hercegovini, danas je Sarajevu održana sjednica žirija na kojoj su skraćene liste najuspješnijih sportista i sportskih ekipa u 2020. godini.

Kandidati za najuspješnije sportiste i sportistkinje

U konkurenciji za najuspješnijeg sportistu u muškoj konkurenciji su Amel Tuka (atletika), Nedžad Husić (tekvondo), Meris Muhović (karate) i Toni Miletić (džudo), a ženskoj Larisa Cerić (džudo), Stefani Krešić (karate), Marija Štetić (tekvondo) i Vanja Spaić (atletika – bacanje koplja).

Najuspješniji sportista u paraolimpijskim sportovima su Mirzet Duran (sjedeća odbojka) i(li) Mirela Ramić (streljaštvo).

Kandidati za najuspješniji klub u muškoj konkurenciji su: Tekvondo klub Novi Grad Sarajevo, Stonoteniski klub Mostar, Klub dizača tegova Bosna, Košarkaški klub Igokea i Atletki klub Zenica, a u ženskoj: Stonoteniski klub Spin 2012, Košarkaški klub RMU Banovići i Atletski klub Sarajevo.

Najuspješniji klub u paraolimpijskim sportovima je Streljački invalidski klub Tuzla.

Nagradu za najbolju državnu selekciju u sportskim igrama zaslužili su ženska i muška košarkaška reprezentaciija BiH, odnosno u drugim sportovima seniorska muška karate reprezentacija, seniorska ženska karate reprezentacija i tekvondo selekcija BiH.

Najuspješnija državna selekcija ili ekipa u paraolimpijskim sportovima je reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci.

Kandidati za najuspješnijeg trenera su Vedran Bosnić (košarka), Dragan Bajić (košarka, Haris Husić (tekvondo), Toni Vranjić (stoni tenis), Amela Mujezinović (stoni tenis) i Alena Ćemalović (plivanje).

Najuspješniji trener u paraolimpijskim sportovima su Ševko Nuhanović (sjedeća odbojka) ili Mirsad Hasić (streljaštvo).

U konkurenciji za najuspješnijeg juniora su Njegoš Panić (tekvondo) i Oleg Galić (atletika), a juniorku Ada Avdagić (tekvondo), Ajla Bašić (atletika – bacanje kladiva), Lana Pudar (plivanje) i Anđela Samardžić (džudo), dok je najuspješniji junior u paraolimpijskim sportovima Jasmin Brkić (sjedeća odbojka).

Kandidati za najuspješniju kadetkinju su Nikolina Čučak (karate), Ira Grgić (tekvondo), Milica Vasić (tekvondo), Enra Subašić (stoni tenis) i Neila Kalača (dizanje tegova), a kadeta Benjamin Husić (tekvondo), Fahrudin Adilović (tekvondo) i Dario Pejić (stoni tenis).

“Nusret Nućo Čaušević”, “Mirza Delibašić” i “Boro Glušac”

Također, bit će dodijeljene nagrade za najuspešnijeg fudbalera, korašarkaša i šahistu (Nagrada “Nusret Nućo Čaušević”), te posebna priznanja: “Mirza Delibašić”, te nagrade za životno djelo, fer plej, ambasador sporta, naučno-istraživački rad, publicistički rad, novinarsku djelatnost (Nagrada “Boro Glušac”).

Autor: sport.avaz.ba

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala je UG Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

Instalirajte android aplikaciju ZENICABLOG - link na GOOGLE PLAY STORE
i aplikaciju za Apple-IOS operativni sistem