Ubjedljiva pobjeda rukometaša ŠR Čelik Junior u Kaknju

Ubjedljiva pobjeda rukometaša ŠR Čelik Junior u Kaknju – Rukometaši Kaknja, koji su u nastavak prvenstva ušli pojačani i s mnogo većim ambicijama, ponovo su razočarali malobrojnu publiku. Nakon tijesnog poraza u Žepču(34:33) na otvaranju proljetne sezone, izabranici trenera Nedžada Zaimovića pred svojim „navijačima“ tretrpjeli su uvjerljiv poraz od trećeplasirane ekipe Čelik Junior, koja im je očitala lekciju iz modernog rukometa. Predvođeni iskusnim Edinom Bajramovićem i raspoloženim Draganom Martinovićem, Zeničani su prosto deklasirali nemoćnu ekipu Kaknja. Skoro svaki napad ova dva izuzetno kvalitetna igrača završavili su golovima.

Jednostavno, domaća odbrana nije imala rješenja da zaustavi udarni tandem Zeničana.Igrači Kaknja su samo u prvih petnaestak minuta bili bolji i imali vodstvo od 3:1, zatim 5:3, koje su gosti brzo anulirali i u 17 minuti golom Martinovića poveli (6:7). Kada su u 22.minuti stekli prednost od tri gola razlike(7:10) bilo je jasno da će domaći imati težak zadatak.Sa  po 4 pogotka Amara Amitovića i Harisa Bračkovića domaći uspijevaju smanjiti vodstvo i golom Saliha Delića stići do izjednačenja(13:13). Bajramović uzvraća s dva uzastopna gola, a Martinović svojim pogotkom povećava prednost na tri gola razlike(13:16) kojim rezultatom je okončan prvi dio utakmice.Zeničani golom mladog Muslića otvaraju drugo poluvrijeme, Čamdžić, Hrustić i Bjelopoljak upisuju svoje prve golove i održavaju svoj tim u igri, ali Bajramović i Martinović uzvračaju i gosti dolaze na plus šest i najavljuju potop Zaimovićevog tima.Prednost gostiju je bila sve veća i da nije trener Zeljko u zadnjih pert minuta šansu pružio poletarcima njihova pobjeda bila bi još veća.Istina,i Zaimović je zadnjih nekoliko minuta igrao bez „stranaca“, s domaćim mladim snagama, od kojih se posebno istakao petnaestogodišnji golman Admir Hadrović, koji je imao više odbrana od Lilića i Čehajića !, koji očito nisu imali svoj dan.

Ovim porazom rukometaši Kaknja su umanjili šanse da preteknu Gradačac i Žepče,koji su im umakli po šest bodova i teško da se nađu među prvih šest ekipa koje će izboriti plasman u jedinstvenu Prvu ligu Federacije, koja bi trebala startovati od naredne sezone. I ova utakmica je pokazala dosta slabosti, prije svega,nediscipline u igri,nespremnost pojedinaca zbog neredovnog treniranja, te promašaja u angažiranju pojačanja.

Kakanj-Čelik Junior 30:39 (13:16)

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 150. Sudije: Jasmin Mulahasanović(Maglaj) i Ivan Širić(Žepče). Delegat; Senad Štitkovac(Ilidža).

RK KAKANJ: Mevludin Čehajić, Samir Lilić, Admir Hadrović(golmani), Selmin Zahirović 1, Tarik Kubat 2, Salih Delić 3, Hidajet Sužanj, Kerim Bašić 1, Muhamed Spahić 2, Benjamin Hrustić 1, Amar Amitović 5, Haris Bračković 10, Sulejman Brkić, Admir Bjelopoljak 1, Nedim Čamdžić 4, Adnan Ćobo. Trener:Nedžad Zaimović.

ČELIK JUNIOR: Mirza Mulić, Anes Suljić 2, Adi Mešinović, Amar Kobilica 2, Benjamin Muslić 1, Dragan Martinović 11, Omer Suljić 5, Matej Trenzer 1, Ajdin Tufekčić, Stjepan Baltić 2, Faris Telalović, Emel Šabić 2, Džan Čeljo, Edin Bajramović 12, Demir Šabanović 1.Trener: Vladimir Zeljko.