Ubjedljiva pobjeda nogometašica Čelika na Kamberovića polju

Ubjedljiva pobjeda nogometašica Čelika na Kamberovića polju – Deveto kolo, ŽNK Čelik – ŽNK Željezničar 2011 – 4:1; U odgođenoj utakmici iz 9.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2016/2017, danas je u Zenici odigrana prvenstvena utakmica između domaćeg ŽNK Čelik i ŽNK Željezničar 2011 iz Bosanske Krupe. Ubjedljivu pobjedu ostvarila je domaća ekipa ŽNK Čelik.

Rezultat: ŽNK Čelik – ŽNK Željezničar 2011 – 4:1 (1:1);

Strijelci: Azra Goga i Lara Ganić po dva gola za Čelik, a za gošće Sabina Mujagić;
Žuti kartoni: Nejra Halać (Čelik), Elvira Aličić (Željezničar 2011);

Sastav ekipe Čelika:
ŽNK Čelik: Sedina Begović-Mujčinović, Melisa Kakša (od 38.Sajra Kulalić), Ilma Durmo (od 73.Amila Ahmetspahić), Lara Ganić (od 63.Nejra Halać), Azra Goga, Kanita Devoli, Berina Kobilica (cap), Ajla Fetić, Muamera Pezer, Udovičić Marija, Nedžla Međuseljac; (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);

Utakmica je odigrana na B terenu na Kamberovića polju sa plastičnom podlogom pred oko 10-ak gledalaca po sunčanom vremebu (+20*C). Glavni sudija: Igor Popović, pomoćnici: A1-Mirza Fetić, A2-Amina Gluhić (svi iz Zenice), delegat Ekrem Ibreljić (Fojnica);

Gošće bolje otvaraju i postižu prve pogodak u 15.minuti preko Sabine Mujagić. U 36.minuti domaće uspjevaju izjednačiti preko Azre Goga. Za prvih 20-ak minuta drugog poluvremena domaće uspjevaju postići još tri gola i to još jedan gol Azra Goga i dva gola Lara Ganić.

Nogometašice ŽNK Čelik, nakon prve dvije sezone provedenih u Premijer ligi BiH, drugu sezonu uzastopno nastupaju u Prvoj ženskoj ligi FBiH.