Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u Areni protiv ekipe „Zrinjski 2010“ na krilima Sare Heljić

U utakmici 5. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, Liga 12, košarkašice Čelika su bile danas, 18.11.2023. godine, domaćini ekipi ŽKK „Zrinjski 2010“ iz Mostara. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17 sati, pred oko 150 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i gošći iz Mostara, ubjedljivu, zasluženu i vrijednu pobjedu su ostvarile domaće košarkašice Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK „Zrinjski 2010“ 93:59  (28:18), (25:17), (16:11), (24:13);

Sudije su bile Ivan Jurić, Amer Bambur i Faris Džampo, delegat Nadija Pelja-Baručija.

Sastav ekipe Čelika, strijelci, najviše skokova, asistencija:

Amna Isaković (cap) 14, Sanja Radulović 10 poena + 12 asistencija, Sara Heljić 19 poena + 15 skokova, Ajla Selimović 16, Zerina Kadić 15, Anida Čaušević 7, Berina Mustafica 12, Ema Mačkić, Dalila Bilić, Nejra Agić. (Trener Aida Kalušić,  pomoćni trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Sara Heljić 19, Ajla Selimović 16 i Zerina Kadić 15 poena.

Kod ekipe „Zrinjski 2010“ najefikasnije Katja Bakalar 21 i Ana Leko 18 poena.

Samo u prvoj četvrtini, tačnije u prvih osam minuta, utakmica je bila ravnopravna i ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Onda je od rezultata 18:18 domaća ekipa Čelika napravila seriju od 10:0, otišla na 28.18, što je bio i rezultat prve četvrtine. Mostarke se, do kraja utakmice, više nisu uspjele približiti vođstvu Čelika niti ugroziti vođstvo Zeničanki. Drugu četvrtinu domaće košarkašice dobile su sa 25:17, pa je na poluvremenu rezultat 53:35. Treću četvrtinu ponovo dobija Čelik sa 16:11 i na kraju tri četvrtine utakmice je rezultat 69:46. Posljednju četvrtinu je ponovo dobio Čelik i to sa 24:13 za konačnih i zasluženih 93:59.

Košarkašice Čelika su odigrale utakmicu sa sedam igračica, koje su ulazile u igru (povrede, suspenzija i odlazak igračica na pionirsku WABA ligu), dok je ekipa Zrinjskog  imala puni roster od 12 igračica i sve su ulazile u igru. Time je pobjeda Čelika još veća, zbog napred navedenog razloga.

Doble-double učinak u ekipi Čelika ostvarila je Sara Heljić sa 19 poena i 15 skokova, indeks korisnosti 36 poena.

Nakon večerašnje pobjede Zeničanke su na omjeru od četiri pobjede i jedan poraz.

U narednom 6.kolu KŽK Čelik BH Telecom gostuje ekipi ŽKK Kozara.