Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika na oproštaju od svojih navijača, Igman „zaleđen“ na minus 47

U drugoj utakmici 22. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice Čelika su bile danas domaćini ekipi ŽKK Igman iz Istočne Ilidže. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 18 sati, pred oko 50-ak gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik i ŽKK Igman, zasluženu i ubjedljivu pobjedu ostvarila je domaća ekipa zeničkog KŽK Čelik.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Igman  103:56 (30:9), (27:17), (24:7), (21:23);

Prvi sudija bio je Ivan Jurić, sudija 1 Azur Lušija, sudija 2 Hasan Bajgorić, a delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova: Džejlana Indžić 8, Anida Čaušević 12, Amila Kozica 10, Ajla Selimović (cap) 5,  Almedina Ahmić 18 p. +19 skokova, Sajra Huskanović 7, Dalila Bilić 10, Emana Pašalić 7, Adna Omerdić 14, Suana Bašić 7, Arduana Delić, Lana Mulaosmanović 5; (Trener Armel  Mujaković, pom treneri Almina Ćehajić i Ermin Zukić);

Najefikasnije u domaćoj ekipi Čelika bile su Almedina Ahmić sa 18, Adna Omerdić 14, Anida Čaušević 12, te Dalila Bilić i Amila Kozica po 10 poena;

U ekipi Ilidža najefikasnije su bile Jelena Kovač 17, Sabina Porović 15 i Aleksandra Zirojević 12 poena;

Prije ove utakmice  KŽK Čelik je bio na omjeru od 11 pobjeda i osam poraza, šesto mjesto na tabeli sa 30 bodova, a ŽKK Igman iz Istočne Ilidže se nalazi na 10.mjestu sa 21 bod i omjerom od dvije pobjede i 17 poraza.

Tok utakmice:

Gostujuće igračice Igmana su povele sa 0:3 i to je bilo jedino njihovo vođstvo. Nakon toga domaće košarkašice Čelika su preokrenule rezultat u svoje vođstvo koje je stalno povećavano do plus 21 poen na kraju prve četvtine, ubedljivih 30:9. U drugoj četvrtini domaće nastavljaju sa dominacijom i na kraju prvog poluvremena rezultat je plus 32 poena za Čelik, 58:26.

Na kraju treće četvrtine je plus 49 poena za domaće, 82:33. Samo u zadnjoj četvrtini vodila se ravnopravna igra, posljednju četvtinu su dobile gošće sa 21:23 i tako umanjile najveće vođstvo domaćih na plus 47 poena i konačnih i ubjedljivih  103:56 za Čelik.

Najbolja igračica bila je Almedina Ahmić iz Čelika sa double-double učinkom od 18 poena i 19 skokova, ukupan šut 9:12, 75% i indeks korisnosti 36 sa nepunih 16 minuta provedenih u igri.

Kapiten Čelika, Ajla Selimović, u igri je provela samo 12 minuta i trener Armel Mujaković dao je šanse igračicama koje su imale manju minutažu u ranijim utakmicama.

Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču, osim kapitena Igmana, Marijane Šehovac, koja se navodno žalila na povredu.

Košarkašicama Čelika ovo je dvanaesta pobjeda u prvenstvu uz osam poraza, 32 boda. Košarkašice Igmana su sada na bilansu od dvije pobjede i 18 poraza, 22 boda.

Parovi 22. kola (posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja)

Mladi Krajišnik-Play Off 54:64 (odigrano 03.4.);

Čelik – Igman 103:56