Ubjedljiva gostujuća pobjeda košarkašica Čelika protiv Igmana iz Istočne Ilidže

U utakmici 10. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom (BHT) bile su danas, 21.12.2023.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK Igman iz Istočne Ilidže.

Igrano u SD „Trg Srbije“ u Istočnom Sarajevu, početak u 16 sati, pred oko 20 gledalaca.

Zasluženu, očekivanu i ubjedljivu pobjedu ostvarila je gostujuća ekipa Čelika BH Telecom.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

ŽKK IGMAN – KŽK ČELIK BH TELECOM  68:105 (14:33), (16:21), (14:28), (24:23);

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni:

Ema Mačkić 19, Amna Isaković (cap) 9, Sanja Radulović 4, Ajla Selimović 14, Berina Mustafica 8, Lamija Talić 7, Merjem Halač 4, Emina Zukić 12, Emana Pašalić 3, Sara Heljić 14, Džejla Šestić 1, Zerina Kadić 10. (Trener Aida Kalušić, pomoćni trener Nedim Šišić);

Dvocifrene u ekipi Čelika bile su Ema Mačkić 19, Ajla Selimović i Sara Heljić po 14, Emina Zukić 12 i

Zerina Kadić 10 poena.

Kod Igmana najefikasnije Marijana Šehovac 23, Ester Koffler 14, Nejra Milavica 12 poena.

Tok utakmice:

Od prve minute gostujuće košarkašice Čelika su u vođstvu, 0:6, 7:13, 12:31 i na kraju prve četvrtine je 14:33, plus 19 poena za Čelik, gdje se vidjelo u kojem smjeru ide ovaj duel.

Već kroz drugu četvrtinu trenerica Čelika, Aida Kalušić, u igru je uvodila sve mlađe igračice sa manjom minutažom i sve igračice iz rostera su već ulazile u igru (Lamija Talić, Merjem Halač, Emina Zukić, Džejla Šestić, Emana Pašalić). I ovu četvrtinu dobile su igračice Čelika sa 16:21, pa je na poluvremenu 30:54.

U trećoj četvrtini Čelik je postigao duplo više poena od Igmana, 14:28, te je na kraju tri četvrtine utakmice rezultat 44:82 za Zeničanke. I kroz ovu četvrtinu trenerica gošći je dosta rotirala u postavi na terenu.

Posljednju četvrtinu za Čelik odigrala je, gotovo, druga postava, četvrtina je završila sa 24:23 za domaće za konačnih 68:105 za Čelik BH Telecom.

Sve košarkašice iz rostera Čelika su dobile priliku da nastupe u današnjem meču, sve su igrale više od 10 minuta i sve su se upisale u listu strijelaca.

KŽK Čelik BH Telecom je sada na omjeru od osam pobjeda i dva poraza, 18 bodova.

U narednom 11.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK „Leotar 03“ iz Trebinja.