Predsjednik Eko foruma Zenica Zlatan Alibegović objavio je kako je na više lokacija u Zenici primjetna povećana pojava žohara te pozvao nadležne gradske službe da intenziviraju aktivnosti na održavanju higijene i provođenju mjera dezinsekcije.
Alibegović je na društvenim mrežama naveo da se žohari u večernjim satima mogu vidjeti na brojnim lokacijama u gradu, posebno u blizini pekara, prodavnica i pojedinih stambenih zgrada.
Prema njegovim riječima, u blizini trafostanice na Talića brdu nalazi se veći broj uginulih insekata, što, kako ističe, ostavlja ružnu sliku i ukazuje na potrebu za dodatnim sanitarnim mjerama.
– Postajemo i grad žohara. Na mnogo lokacija u gradu, uz pekare, prodavnice i pojedine zgrade, uvečer se ne može šetati a da ne nagazite na bubašvabu. Tako se uz zgradu na Talića brdu, do trafostanice, nalazi pravo groblje ovih insekata i zaista ružno izgleda – naveo je Alibegović.
Dodao je kako, uz ranije uočene probleme s pojavom pacova uz obale rijeke Bosne, povećano prisustvo žohara predstavlja dodatno opterećenje za sanitarnu situaciju u gradu.
Alibegović smatra da bi nadležne gradske službe trebale pojačati rad na održavanju komunalne higijene i poduzeti odgovarajuće mjere kako bi se spriječilo dalje širenje ove pojave.
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010












