Sudske klupe

Tužilaštvo ZDK traži pritvor za osobu osumnjičenu za trgovinu drogom u Zenici

Primaj prvi vijesti na viber - besplatno - PRIJAVI SE NA OVOM LINKU
Podijeli ovu vijest:

Tužilaštvo ZDK traži pritvor za osobu osumnjičenu za trgovinu drogom u Zenici- Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona je dana 23.10.2025. godine uputilo sudiji za prethodni postupak Općinskog suda u Zenici prijedlog za određivanje mjere pritvora protiv osumnjičenog lica Đ.E., zbog postojanja osnovane sumnje da je dana 21.10.2025. godine, na području grada Zenica, suprotno odredbama člana 4. stav 1., 2., 3. i 4., i člana 19. i 20. Zakona o sprečavanju i suzbijanju zloupotrebe opojnih droga BiH, neovlašteno radi prodaje držao veću količinu različite vrste opojnih droga, čime bi počinio krivično djelo neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga iz člana 238. stav 1. KZ F BiH.

O prijedlogu za pritvor odlučit će sudija za prethodni postupak Općinskog suda u Zenici.

Napomena: Molimo Vas da pri preuzimanju ili prenošenju informacija koje objavljuje Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona o predmetima u kojima su osobe osumnjičene ili optužene za krivična djela, imate u vidu presumpciju nevinosti iz člana 3. Zakona o krivičnom postupku F BiH u kojem je u stavu 1. definisano da se svako smatra nevinim za krivično djelo dok se pravosnažnom presudom ne utvrdi njegova krivnja.

Saopćenje Kantonalno tužilaštvo ZDK



Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala su Agencija za promociju PRmedia s.d. i portal Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

PARTNERI ZENICABLOGA:

Zadnje objavljeno

Promo