Trkulja prvi na prvenstvu Napretka

ODRŽANO PRVENSTVO ŠK NAPREDAK ZENICA. PRVAK IM GORAN TRKULJA. Šahovski klub Napredak Zenica organizovao je pojedinačno šahovsko prvenstvo ŠK Napredak, koje se igralo od 17.02. do 12.03.2015.godine. Na prvenstvu je učestvovalo 10 šahista, među kojima je bila i jedna šahistkinja.

Nakon 9. odigranih kola, titulom prvaka Šahovskog kluba Napredak Zenica okitio se IM Goran Trkulja sa 7,5 poena. Drugo mjesto je osvojio FM Enver Muratović sa 7, dok je treće mjesto zauzeo Sejfudin Miskić sa 5,5 poena. Vrijedan rezultat postigao je i mladi Dino Marković, koji je osvojio 5 poena.
Prosječan rejting bio je 1987 bodova, a učestvovao je jedan Internacionalni majstor i dva FIDE majstora. Igralo se devet kola sa tempom igre od 90 minuta + 30 sekundi. Direktor turnira bio je Darko Popović, a glavni sudija Zvonko Radović NA.
Na kraju prvenstva podijeljene su prigodne nagrade, a najavljen je još bolji i kvalitetniji turnir iduće godine.