Tri pobjede i poraz omladinaca OKK Čelik u Ligi mladih ZDK

Tri pobjede i poraz omladinaca OKK Čelik u Ligi mladih ZDK – Omladinske selekcije OKK Čelik iz Zenice u 3.kolu Lige mladih ZDK, sezona 2017/2018, bile su domaćini svojim vršnjacima iz KK Tešanj i KK Maglaj.

Dvije selekcije Čelika (juniori i kadeti) bile su domaćini KK Tešanj, dok su pioniri i predpioniri ugostili KK Maglaj. Pobjede su upisali juniori, kadeti i predpioniri OKK Čelik, a jedini poraz zabilježila je pionirska selekcija OKK Čelik.

Evo postignutih rezultata, koji je objavio OKK Čelik:
-Juniori: OKK “Čelik” – KK “Tešanj” 126:62
-Kadeti: OKK “Čelik” – KK “Tešanj” 71:39
-Poniri: OKK “Čelik” – KK “Maglaj” 33:42
-Predpioniri: OKK “Čelik” – KK “Maglaj” 29:21

Ove utakmice su igrane u subotu 11.11.2017.godine na „C“ terenu Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici.
U utakmici juniora OKK Čelik i KK Maglaj, kojoj je prisustvovao i vaš izvještač, viđena je ravnopravna borba u prvih 7-8 minuta, a onda je uslijedila totalna dominacija juniora domaćih. Na poluvremenu je bilo 72:36, a konačnih 126:62 za juniore Čelika.