Tijesan poraz košarkašica KŽK Čelik od KK Jedinstva u Tuzli

Tijesan poraz košarkašica KŽK Čelik od KK Jedinstva u Tuzli – Uokviru 5.kola bh. košarkaške lige za žene, sezona 2018/2019, košarkašice Čelika gostovale su kod favorizovane ekipe KK Jedinstvo Piemonte iz Tuzle. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani Mejdan u Tuzli pred oko 200 gledalaca. Pobjedu su ostvarile domaće košarkašice KK Jedinstva Piemonte.

Rezultat: KK Jedinstvo – KŽK Čelik  62:58  (15:13), (20:15), (14:17), (13:13);

Sudije: Tarik Nikšić, Samir Kadrić i Namik Fočp, delegat Hariz Bilić.

Sastav ekipe KŽK Čelik i postignuti poeni:

Sedina Halimić 14, Anida Ćorović (cap) 17, Amina Ćehajić 5, Ajla Selimović 11, Ajša Mulić 7, Hana Halilović, Melisa Horić, Farah Đuherić 2, Zerina Čičak, Sara Bajramović 2, Ena Jovanović. (Trener Almir Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Anida Ćorović (cap) sa 17 poena, Sedina Halimić 14, Ajla Selimović 11 poena +14 skokova i 10 osvojenih lopti.

Kod Jedinstva  prvi strijelci: Naida Ruščuklić 25 i Iva Roglić 16 poena + 18 skokova.

Mlade košarkašice Čelika bile su slobodne u 1.kolu, u 2.kolu doživjele su poraz na svom parketu od ekipe Brčanka (59:72)  u trećem kolu poraz od favorizovane ekipe ŽKK Orlovi u Banjaluci (84:57), zatim prva pobjeda u 4.kolu protiv ekipe KK Željezničar iz Sarajeva (73:51, te poraz u ovom, 5.kolu od Jedinstva u Tuzli (62:58).

Domaće košarkašice imaju vođstvo tokom cijele prve dionice, 6:0, 10:2, a na kraju dionice Zeničanke smanjuju na 15:13.

U drugoj dionici domaće povećavaju prednost na 28:15, a na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 35:28.

Na početku treće dionice domaće idu na prednost od 13 poena (43:30), a nakon rezultata 49:35, Zeničanke prave seriju od 10:0 i smanjuju na 49:45, što je i rezultat na kraju treće dionice.

U zadnjoj dionici viđena je velika borba i Zeničanke su prišle na samo jedan poen zaostatka (59:58) na minut i 16 sekundi, ali su Tuzlanke trojkom Elme Feukić povećale na 62:58 za konačan rezultat 62:58.