Tijesan poraz košarkaša Čelika u Živinicama

Tijesan poraz košarkaša Čelika u Živinicama – Košarkaši Čelika, uokviru 11.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, bili su na gostovanju kod ekipe KK IBU Spartans u Živinicama. Utakmica je odigrana u gradskoj dvorani u Živinicama. Pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća ekipa KK IBU Spartans, pred oko 100 gledalaca.

Rezultat: KK IBU Spartans – OKK Čelik 91:86 (16:16), (20:15), (19:24), (26:21);

Sudije su bili: Glavni sudija Tarik Nikšić, sudija 1 Namik Fočo, sudija 2 Abidin Korjenić, delegat Zijad Salković.
Sastav OKK Čelik i poeni:
Armin Avdibegović (cap) 24, Anes Podojak 20, Denis Halilović 5, Mirza Keso 3, Namik Varupa 5, Kenan Fajković, Adi Bambur 8, Muhamed Gak 6, Kerim Dragolj 15, Adis Zec, Vildan Hodžić, Aner Đulan. (Trener Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 24, Anes Podojak 20, Kerim Dragolj 15 poena.
Najviše koševa za IBU Spartans postigli su: Denis Meštrić 34 p. (7 trojki), Rusmir Grošić 20, Ado Korkutović 15 poena.

U derbi utakmici 11.kola u Živinicama su se sastali drugoplasirana ekipa na tabeli sa skorom od 7 pobjeda i 3 poraza i četvrtoplasirani zenički Čelik sa omjerom od 6 pobjeda i 4 poraza.
U prvoj dionici ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a završilo je neriješeno 16:16. Drugu dionicu bolje su odigrali domaći, koji su imali vođstvo tokom cijele dionice, a Zeničani su uspjeli samo nekoliko puta da uzjednače rezultat. Na dvije minute prije poluvremena bilo je + 10 poena za domaće (43:33), ali su gosti uspjeli da raspolove tu prednost do poluvremena i završilo je 46:41 za Živiničane. Najefikasniji kod domaćih u 1.poluvremenu bio je Denis Meštrić sa 18 poena (4 trojke), a kod Čelika kapiten Armin Avdibegović sa 15 i KerimDragolj sa 12 poena.
Treću dionicu bolje su odigrali Zeničani, a uspjeli su izjednačiti rezultat na 4,24 minute do kraja (55:55). U naredne dvije minute Zeničani su preokrenuli na + 5 poena (57:62), ali su domaći do kraja treće dionice izjednačili na 65:65. Ovu dionicu dobili su Zeničani sa 19:24.
U zadnjoj dionici viđena je velika borba gdje je Čelik imao prednost od 6 poena (67:73), ali su domaći, sredinom dionice napravili seriju od 11:0 i u potpunosti preokrenuli rezutat, tako da su imali i + 10 poena (91:81). Do kraja utakmice Čelik je samo ublažio poraz za konačnih 94:86 za IBU Spartans.