Tijesan poraz košarkaša Čelika u Konjicu

Tijesan poraz košarkaša Čelika u Konjicu – Košarkaši Čelika, uokviru 21.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, bili su na gostovanju kod ekipe KK Konjic. Utakmica je odigrana u SD Konjic. Pobjedu u ovom meču ostvarili su domaći košarkaši Konjica.

Rezultat: KK Konjic – OKK Čelik  73:70 (22:17), (19:19), (16:21), (16:13);

Sastav OKK Čelik i poeni:

Armin Avdibegović (cap) 14, Muhamed Gak 7, Anes Podojak 7, Denis Halilović 2, Kerim Dragolj 8, Adi Bambur 4, Imran Porča 4, Mirza Keso 20, Namik Varupa 2, Adis Zec, Eldar Abazović, Vildan Hodžić 2. (Trener Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Mirza Keso 20 i Armin Avdibegović 14 poena.

Najviše koševa za Konjic postigli su Berin Maksumić i Amir Dovadžija po 18, Haris Hrgić 14 i Kenan Čajić 12 poena.

Većim dijelom prve dionice Čelik je u vođstvu do 9:13, a onda su domaći serijom od 7:0 preokrenuli rezultat za 16:13 i do kraja dionice je 22:17 za domaće.

Na početku druge dionice domaći prave seruju od 8:0 za 30:17, a bilo je i 35:21, 37:23 i 41:27. U finišu druge dionice Čelik je smanjio na 41:36, što je i rezultat na poluvremenu.

Domaći imaju vođstvo i kroz treću dionicu, ali u finišu dionice Čelik je uspio izjednačiti na 57:57 i to je rezultat nakon tri dionice utakmice. Treću dionicu su dobili Zeničani sa 16:21.

U zadnjoj dionici domaći kreću trojkom i ponovo vode kroz cijelu dionicu od tri do pet poena prednosti.

Na 2,12 minuta do kraja rezultat je 68:65 za domaće, a na 1,11 minuta je 69:67 za Konjic.

Mirza Keso pogađa tri slobodna bacanja i Čelik vodi sa 69:70, 42 sekunde do kraja. Domaći pogađaju jedno slobodno bacanje za 70:70, 32 sekunde do kraja. Do kraja utakmice gosti ne uspjevaju da pogode, a domaći izvode 4 slobodna bacanja, postižu 3 poena za konačnih 73:70 za Konjic.

Čelik je sada na omjeru od 12 pobjeda i 9 poraza, a Konjic ima 8 pobjeda i 13 poraza.

U narednom, 22. kolu (zadnje kolo ligaškog dijela takmičenja) Čelik je domaćin ekipi IBU Spartans iz Živinica