Stonoteniseri BiH osvojili 34. mjesto i izborili povratak u Drugu diviziju EP-a

Stonoteniseri BiH osvojili 34. mjesto i izborili povratak u Drugu diviziju EP-a – Muška stonoteniska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 34. mjesto na Evropskom ekipnom prvenstvu u Luksemburgu.

Najbolji bosanskohercegovački stonoteniseri su u susretu za 33. mjesto, odnosno u finalu III (Standard) divizije poraženi od Azerbejdžana sa 3:2.

Dan ranije stonoteniseri BiH su u prvom meču za plasman od 33. do 36. mjesta pobijedili Crnu Goru sa 3:1 te zajedno s Azerbejdžanom osigurali plasman u viši rang – Drugu (Challenge) diviziju.

U izboru selektora Vladimira Ivaneka boje BiH u Luksemburgu su branili Admir Duranspahić, Edin Konjić i Armin Aličić.

Ženska reprezentacija BiH osvojila je treće mjesto u Trećoj diviziji te ostala bez plasmana u viši rang.

U ženskoj ekipi BiH nastupile su Emina Hadžiahmetović, Sanja Milojica i Snježana Marković, a selektorica je Nada Marković.