Sjajna forma: Novi bodovi za Elvedinu Muzaferiju u Svjetskom kupu

Elvedina Muzaferija, najbolja bosanskohercegovačka skijašica, osvojila je nove bodove u Svjetskom kupu.

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija nastupila je u utrci superveleslaloma u Kviftjellu u Norveškoj.

Muzaferija je nastupila sa startnim brojem 25 i utrku je završila na osmoj poziciji (1:34.61), ali je

U trenutku kada je Muzaferija završila svoj nastup prvo mjesto držala je Lar Gut-Behrami (1:33.52), druga je bila Cornelia Huetter (Austrija) sa 12 stotinki zaostatka, a stotinku slabije vrijeme od nje imala je Mirjam Puchner (Austrija).

Federica Brignone je bila šesta, Lauren Macuga sedam, a Ilka Štuhec osma dok je našoj Elvedini pripalo deveto mjesto iako u konačnici postoji mogućnost da nazaduje za još nekoliko pozicija budući da se nisu još sve skijašice spustile do cilja, no nadamo se da se to neće desiti.

Nova utrka superveleslaloma bit će vožena i sutra na istom mjestu, također od 11 sati uz prijenos na Eurosportu.