Sigurna pobjeda košarkašica Čelika u Areni protiv Feniksa iz Banja Luke

U utakmici 20. kola bh. košarkaške lige (deveto kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2022/2023, košarkašice Čelika su bile danas, 01.04.2023.godine, domaćini ekipi OKK Feniks iz Banja Luke.

Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17,30 sati, pred oko 150 gledalaca.

U ovom susretu očekivanu pobjedu je ostvarila domaća ekipa, Čelik BH Telecom.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK ČELIK BH TELECOM – OKK FENIKS 82:63 (23:6), (11:20), (25:19), (23:18);

Službena lica su bila: Sudije Ivan Jurić, Azur Lušija i Faris Džampo, a delegat Miodrag Vujović.

Sastav ekipe Čelika, strijelci:

Anida Čaušević 12, Adna Omerdić 5, Almedina Ahmić (cap) 14, Zerina Kadić 18, Berina Mustafica 9, Ema Mačkić 13, Amila Kozica 2, Sajra Huskanović 2, Emana Pašalić, Suana Bašić 7, Nejra Agić. (Trener Aida Kalušić, pomoćni trener Nedim Šišić);

Najefikasnije i dvocifrene u ekipi Čelika su bile Zerina Kadić sa 18, Almedina Ahmić 14, Ema Mačkić 13 i Anida Čaušević 12 poena.

U ekipi Feniks najefikasnije su bile Milena Rađenović 17, Anđa Marendić 12 i Ana Pavlović 11 poena.

Domaće košarkašice vode sa 2:0, gošće izjednaćuju na 2:2 i ovo je jedini neriješen rezultat na ovoj utakmici.

U nastavku prve četvrtine Zeničanke prelaze u vođstvo, koje više nisu ispustile do kraja utakmice, te u dvije serije završavaju prvu četvrtinu sa plus 17 poena, 23:6. Drugu četvrtinu su dobile gošće iz Banja Luke sa 11:20 i na poluvremenu je 34:26 za Čelik.

Treću četvrtinu su dobile Zeničanke sa 25:19, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 59:45. Posljednju četvrtinu, ponovo, dobija Čelik sa 23:18, za konačnih i zasluženih plus 19 poena, 82:63.

Trenerica Čelika, Aida Kalušić, je dosta rotirala postavu u toku utakmice i veću minutažu su dobile igračice sa manjom minutažom u ranijim utakmicama.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.

Nakon današnje pobjede Zeničanke su na omjeru od deset pobjeda i osam poraza, 28 bodova, dva kola su bile slobodne.

U narednom 21.kolu KŽK Čelik BH Telecom gostuje ekipi ŽKK Kozara iz Bosanske Gradiške.