Šesta pobjeda košarkaša Čelika u prvenstvu – Konjic „zaleđen“ na – 25

Šesta pobjeda košarkaša Čelika u prvenstvu – Konjic „zaleđen“ na – 25 – Košarkaši Čelika, uokviru 10.kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Konjic.

Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 300 gledalaca. Ubjedljivu pobjedu zabilježili su domaći košarkaši Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Konjic  92:67 (24:17), (15:18), (21:15), (32:17);

Sudije su bili: Glavni sudija Senad Durmić, sudija 1 Alem Gasal, sudija 2 Nedim Smajlović, komesar Samir Krdžalić.

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Mirza Keso 17, Anes Podojak 21, Kerim Dragolj 12, Vildan Hodžić 3, Adi Bambur 4, Adis Zec 3, Denis Halilović 13, Namik Varupa 10, Denni Ćuković, Kenan Fajković 2, Eldar Abazović 2, Muhamed Gak (cap) 5. (Šef struke Armel Mujaković)

Najefikasniji kod Čelika: Anes Podojak 21,  Mirza Keso 17, Denis Halilović 13, Kerim Dragolj 12 poena.

Najviše koševa za Konjic postigli su: Kenan Čajić 27 i Kenan Hebibović 12 poena.

Čelik je nastupio bez dvojice standardnih igrača, povrijeđenog Imrana Porče i kapitena Armina Avdibegovića zbog privatnih obaveza u Njemačkoj.

Počelo je trojkom Mirze Kese za vođstvo domaćih, koje nisu ispuštali do kraja prve dionice. Najveća prednost domaćih bila je + 7 poena (22:17) i na kraju dionice (24:17).

U drugoj dionici domaći idu i do + 13 (33:20), ali nakon toga gosti smanjuju zaostatak na – 2 poena serijom od 8:0 (sa 35:25 na 35:33). Na poluvremenu je 39:35 za domaće.

Treću dionicu bolje otvaraju gosti i sa mini serijom od 6:0, po prvi i jedini put prelaze u vođstvo (39:41) u dotadašnjem dijelu utakmice. Domaći se konsoliduju i ponovo stiču prednost i do + 12 poena (60:48), a treća dionica je završila sa 21:15 za domaće, tj nakon treće dionice je 60:50 za Čelik.

Zadnju dionicu domaći otvaraju furioznom serijom od 10:0 i rezultat je nakon tri minute igre u ovoj dionici + 20 poena (70:50). Sredinom ove dionice je i + 23 za domaće (82:59), a kasnije i 85:62. U zadnjoj minuti je i najveća prednost domaćih od + 26 poena (89:63), a završilo je + 25 poena (92:67) za Čelik.

Svi košarkaši Čelika u rosteru dobili su priliku da nastupe u ovom meču.

Ovo je šesta pobjeda košarkaša Čelika, uz četiri poraza, u ovom prvenstvu.

Poslije odigranog 10. kola godine takmičenje se nastavlja 26.01.2019 utakmicama 11.kola i dalje po utvrđenom rasporedu.