Saopćenje: Historijski uspjeh karate kluba PERFEKT Zenica sa 18. Federalnog karate prvenstva

Draga djeco, poštovani roditelji i simpatizeri našeg Karate klub Perfekt Zenica, u subotu 18.03.2023.godine učestvovali smo na zvaničnom WKF 18. FEDERALNOM KARATE PRVENSTVU ZA DJECU u Zenici.

Prvenstvo je okupilo 83 kluba sa prostora cijele FBIH sa 750 takmičara u čak 850 kategorija.

Moramo napomeniti da je ovo najmasovnije prvenstvo do sada sa najviše učesnika, kao i da se u FBIH radi vrhunski i svjetski karate. Organizotor je bio Federalni karate savez, tehnički organizator KK *Čelik* Zenica.

Ostvarili smo historijski uspjeh za naš klub :
– Ejna Bešo je uspješno osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji kate djevojčice 8 godina
– Merjem Bošnjak je uspješno osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju u kategoriji borbe djevojčice 10 godina 40+ kg

Amna Kadragić je uspjela da prođe dva kruga u katama i izgubi reposažni meč za medalju te osvoji 4-8 mjesta.
Amina Bojić je uspjela da prođe jedan krug u katama.
Sarah Mlivić je u borbama radila repožni meč za medalju, dok je u katama zaustavljena u prvom meču za prolaz dalje.
Lamija Kalabić je zaustavljena u prvom kolu i u katama i u borbama.

Do sada smo redovno imali uspjehe na Federalnim dječiijim prvenstvima i to :
– 2020 Ali Zlotrg je osvojio treće mjesto i bronzanu medalju u borbama 11 godina 50+ kg
– 2021 Hana Cogo je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u borbama 10 godina do 34 kg
– 2022 Zejneb Efendić je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u katama 11 godina

Sada smo ostvarili historijski uspjeh prvo da smo osvojili dvije medalje na Federalnom, a drugi uspjeh jeste zlatna medalja sa Federalnog prvenstva.

Moramo napomeniti da smo izuzetno ponosni na našu djecu, posebno roditelje koji nam pružaju svoju djecu i povjerenje, te konstatnu podršku i guraju naprijed.

Ekipu kluba su predvodili licencirani treneri kluba Ivana Džanković i glavni trener kluba Nermin Bošnjak.

Iskrene čestitke svim našim klubovima iz Grada Zenice na učešću na Federalnom prvenstvu, a posebno osvajačima medalja i to KK Internacional, KK Alfa i KK Čelik. Pokazali smo i dokazali da se u Gradu Zenica radi izuzetno kvalitetan karate i da imamo izuzetno talentovanu djecu i da mogu parirati svima u ZDK, FBIH i cijeloj BIH, pa čak i šire.

Naš Karate klub Perfekt Zenica nastavalja sa svakodnevnim treninzima u Robnoj kući Bosanka na prvom spratu, te ovom prilikom pozivamo sve stare članove da nastave da treniraju, kao i sve one koji žele da postanu dio PERFEKT porodice da nas slobodno posjete svaki radni dan od 18:00 h.

Klub nastavlja takmičarsku sezonu gdje već sljedeći vikend idemo kod naših prijatelja u Banja Luku, vikend poslije Sarajevo, te početkom aprila idemo u Goražde i Vitez.