Rukomet

Rukomet: Pobjeda rukometaša Čelika u zeničkoj Areni nad Travnikom +14

Danas, 14.3. 2021. godine, rukometaši Čelika ubjedljivom i zasluženom pobjedom, nastavili su  pohod na Premijer ligu, koju su u klubu popularno nazvali „Operacija Premijer liga BiH“. U utakmici trećeg proljetnog kola, odnosno 14.kola Prvenstva u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH, grupa Sjever, RK Čelik – RK Travnik 38:24 (18:10). Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici bez prisustva publike zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu.

Samo u prvim minutama gosti su se držali do rezultata 2:2, a onda Čelik pravi seriju od 4:0 za rezultat 6:2 u osmoj minuti. U 18′ je 12:5, a u 24′ rezultat je plus 11 golova, 17:6. Do kraja poluvremena gosti su serijom od 0:4 smanjili na 18:10, što je i rezultat prvog poluvremena. Kroz drugo poluvrijeme domaći nastavljaju sa dominacijom, povećavaju prednost i do plus 16 golova u 48′ (32:16) i (33:17). Završilo je sa plus 14 golova za Čelik, 38:24, ubjedljivih i potpuno zasluženih. Drugo poluvrijeme Čelik je dobio sa 20:14. I jesenas u Travniku Čelik je pobjedio sa 21:30. U narednom 15.kolu, četvrto kolo drugog dijela, RK Čelik igra gradski derbi sa ŠR Čelik Juniorom.