Rezultati Lige mladih

LIGA MLADIH KSBiH 16.KOLO. JEDNA POBJEDA I TRI PORAZA ZENIČKIH EKIPA. Ovog vikenda (30./31.05.2015.god.) u organizaciji Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, na rasporedu su utakmice 16.kola u drugoj sezoni Lige mladih KSBiH, sezona 2014/2015, u sve tri selekcije (juniori, kadeti i pioniri), te kadetkinje KK BH Start. U ovoj ligi Zeničko – dobojski kanton, odnosno Košarkaški savez Zenica, kod dječaka predstavljaju ekipe OKK Čelik (juniori i kadeti), KK Abeceda Zenica (pioniri), te KK BH Start kod kadetkinja. Tri zeničke selekcije (kadeti i juniori OKK Čelik i pioniri OKK Abeceda) u ovom kolu bile su domaćini u dvorani na Bilmišću ekipama KK Koš iz Sarajeva. Kadetkinje KK BH Start gostovale su kod KK Livno iz istoimenog grada (14.kolo).

Selekcije OKK Čelik (kadeti juniori), zabilježile su polovičan uspjeh. Kadeti su pobjedili, a juniori izgubili od svojih vršnjaka iz KK Koš. Pioniri KK Abeceda su, takođe, poraženi od KK Koš.
Kadetkinje KK BH Start poražene su u Livnu od favorizovane ekipe KK Livno, jedine neporažene ekipe u ovoj kategoriji.
Donosimo rezultate selekcija OKK Čelik, OKK Abeceda i KK BH Start:
JUNIORI (U18): OKK ČELIK – KK KOŠ 58:81 (9:23), (25:25), (12:16), (12:17);
KADETI (U16): OKK ČELIK – KK KOŠ 56:54 (12:14), (21:14), (14:17), (9:9);
PIONIRI (U14): OKK ABECEDA – KK KOŠ 46:49 (7:13), (10:17), (11:9), (18:10);
KADETKINJE (U16): KK LIVNO – KK BH START 60:51 (13:10), (23:9), (8:19), (16:13);

16 M. DURMO 0 0 0

U susretu juniora Čelika i Koša sve je bilo, gotovo, odlučeno nakon prve dionice koju gosti rješavaje sa 9:23. Druga dionica donijela je izjednačenu borbu (25:25). Do kraja gosti iz Sarajeva rutinski privode utakmicu kraju za konačnih + 23 poena za goste (58:81).

Kod Čelika ističemo double-double učinak novopečenog igrača prvog tima OKK Čelik, Kenana Fajkovića, sa 13 poena i 12 skokova, te 6 asistencija. M. Kermo je postigao 13, a A.Neretena 10 poena.

50 A. ŠANJTA 0 0 0

U utakmici kadeta Čelika i Koša viđena je velika borba tokom cijele utakmice. Na poluvrijeme se otišli sa 5 poena za domaće (33:28). U trećoj dionici domaći se imali i 11 poena prednosti, ali su u finiše ove dionice gosti došli na -2 poena (47:45). Zadnja dionica je bila „tvrda“, jer su timovi postigli samo po 9 poena.

Na 16 sekundi do kraja gosti imaju napad pri vođstvu domaćih od 56:54, a na 3,8 minuta i dva slobodna bacanja, koje ne iskorištavaju. Odbijenu loptu od obruča gosti nisu uspjeli kvalitetno prihvatiti i poentirati, tako da je završilo 56:54 za domaće. Kod domaćih ističemo igru reprezentativaca Semina Burke (17 poena i 9 skokova) i Ahmeta Begića (10 poena, 4 skoka i 3 asistencije), te H. Alića (12 poena, 7 skokova i 5 asistencija), uz jednu veoma bitnu trojku u finišu utakmice.

18 H. HALILOVIĆ 7 19 5

Pioniri KK Koš iznenadili su u dvorani na Bilmišću svoje vršnjake iz KK Abeceda Zenica, koji su nastupili bez tri igrača iz rostera, tako da je trener Milak imao na raspolaganju samo 8 igrača. Teret utakmice iznijela su petorica igrača (Omić, Zec, Hrvić, Heljo i Halilović), a u igru je još samo ulazio A. Spahić (8,42 minute).

Očito, odlučila je „duža klupa“ pionira KK Koš.

Nakon prvog poluvremena gosti su imali prednost od 13 poena (17:30). U zadnjoj dionici domaći se približavaju na samo dva poena zaostatka (46:48) na 49 sekundi do kraja. Nažalost, to je bilo sve što su mogli učiniti nakon lošeg rezultata u prvom poluvremenu. Najaefikasniji kod Abecede bio je Adis Zec sa 17 poena. Halilović je postigao 9 poena i imao fenomenalnih 19 skokova. Heljo je postigao 13 poena kod domaćih.

Sastav kadetkinja KK BH Start, poeni, skokovi, asistencije (trener Eldar Durmić):