Rezultati atletičara AK Zenica proteklog vikenda

Rezultati atletičara AK Zenica proteklog vikenda – Proteklog vikenda atletičari AK Zenica nastupili su na dva takmičenja, saopštavaju iz AK Zenica.

Abedin Mujezinović nastupio je u subotu 09.2. na Međunarodnom mitingu u Gentu, trka na 800 metara i osvojio je treće mjesto sa rezultatom 1:49,67.

U nedjelju 10.2. u Beogradu je održan 52. Međunarodni, tradicionalni „Beli Kros“ na otvorenim terenima Sportskog centra Košutnjak. Organizator krosa bio je Atletski klub 21. Maj iz Rakovice, a pokrovitelji manifestacije, koja se održava više od 50 godina, bili su Grad Beograd, Sekretarijat za sport i omladinu i Evropska Atletska Asocijacije (EAA).

Na ovom „Belom krosu“ nastupila su i tri takmičara AK Zenica, donosimo njihove rezultate:

Amila Kahriman nastupila je u kategoriji mlađe Juniorke, trka na 3.000 met. i osvojila je 4.mjesto (12:09,08).

Zerina Sivac nastupila je u kategoriji Pionirke u trci na 1.000 metara, te zauzela 6.mjesto (03:44,09)

Eldar Dautović, juniori na 4.000 metara, 12.mjesto.

-(P.S. Dautović je trčao u neadekvatnoj opremi (patikama), sprinterice nepažnjom zaboravio kući, a veliki je hendiket trčati kros u patikama-, saopštio nam je Aziz Kevelj, sekretar i trener atletičara sa ovog krosa).