Reprezentacija ZDK s uvjerljivom pobjedom započela Kup regija

Danas je na Gradskom stadionu u Žepču odigran susret Kupa regija N/FSBiH, a snage su odmjerile amaterske reprezentacije Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona (NSZDK) i Fudbalskog saveza Bosansko-podrinjskog kantona (FSBPK). Uvjerljivu pobjedu rezultatom 7:0 ostvarila je selekcija Ze-Do kantona.

Svoju dobru današnju izvedbu već u petoj minuti je najavio Mirsad Šijerkić, koji je “načeo” mrežu gola Aleksandra Šarenca za 1:0.

U 13. minuti selekcija ZDK uduplava prednost, a na pravom mjestu je bio Ivan Martinović koji je loptu poslao u gol. Desetak minuta kasnije u listu strijelaca se upisao i El-Harun Hrnjić, te se na odmor i otišlo s rezultatom 3:0.

Na poluvremenu je trener Ermin Vehabović napravio nekoliko izmjena, a u igru je ušao i Ismet Gajdić koji već poslije četiri minute nastavka povisio na 4:0.

Isti igrač je do kraja susreta kompletirao svoj het-trik, dok je drugi gol na utakmici postigao i Mirsad Šijerkić za velikih 7:0.

Protivnik reprezentacije NSZDK u finalnom meču grupe C Kupa regija N/FSBiH će biti bolji iz meča NS Srednjobosanskog kantona i PFS istočno Sarajevo.

Reprezentacija NSZDK: Dejan Jaćimović, Haris Džafić, Harun El-Hrnjić (60′ Belmin Hajdić), Meris Selimović, Hadis Krehmić, Harun Jupić (46′ Franjo Adžić), Samir Kondžić (46′ Ismet Gajdić), Nedim Subašić (60′ Sajdin Karahasanović), Ivan Martinović, Mirsad Šijerkić, Harun Šabić (63′ Armin Imamović). Klupa: Dženis Merdić, Dražen Jukić. Selektor: Ermin Vehabović. Pomoćni treneri: Dino Mačak, Adis Nurković.

Reprezentacija FSBPK: Aleksandar Šerenac (85′ Emir Kunovac), Dejan Davidović, Jovan Ćevriz, Aldin Delić, Kenan Bezdrob (71′ Almir Karahodža),, Ajdin Paleta, Mirza Gluhačević, Jasmin Azizović (46′ Vladan Kovačević), Arnel Efendić (46′ Strahinja Gorančić), Sedin Hadžić, Saša Lazarević. Klupa: Nanel Kostić. Selektor: Adis Dedović.

Izvor: Z Portal