Remi Čelika u Vitezu

Remi  Čelika u Vitezu – 20.kolo BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, NK VITEZ – NK ČELIK 0:0;

U utakmici 20.kola (deveto kolo 2.dijela prvenstva) BH Telekom Premijer nogometne lige BiH  danas su u Vitezu na Gradskom stadionu igrali komšijski derbi, ekipa NK Vitez i zenički NK Čelik. Završeno je neriješenim rezltatom.

REZULTAT: VITEZ – ČELIK  0:0;

Gradski stadion u Vitezu. Početak u 15 sati. Gledalaca oko 1.700 (veliki broj navijača Čelika, oko 1.000). Glavni sudija Irfan Peljto (Sarajevo), pomoćnici: A1 Damir Lazić (Brčko), A2 Haris Baković  (Sarajevo); Delegat Radika Marić (Bijeljina);

Početni sastavi timova:

VITEZ:  Nwolokor, Jevtić, Livaja, Muminović, Kokot, Bibić, Vrhovac, Selimović, Livančić, Sadiković, Kapetan.  (Glavni trener Slaven Musa);
ČELIK:  Ružić, Šivšić, Regoje, Karić, Haurdić, Dilaver, Brković, Jusić, Sadiković, Sakan, Hećo. (Glavni trener Nedim Jusufbegović);

-Treći minut, polušansa za domaće nakon kornera, Kokot šutira pored gola golmana Čelika Ružića.

-44.minut, Hećo uposlio Karića koji šutira sa 7-8 metara, ali golman Viteza sjajno brani.

-45.minut, Kokot je pao u šesnaestercu Čelika, domaći traže penal, ali sudija odmahuje rukom.

Prvo poluvrijeme dosta loše po teškom terenu i vjetrovitom vremenu, Vitez bio nešto konkretniji.

Drugo poluvrijeme i dalje očajno nakon 20 minuta, prava uspavanka i bez pravih prilika za postizanje golova. U finišu utakmice Čelik je imao više od igre, ali nisu uspjeli postići pogodak. Završeno je početnim rezultatom 0:0, koji je, možda, najrealniji nakon današnje loše predstave u Vitezu.

U narednom 21.kolu (deseto kolo 2.dijela prvenstva) Čelik je gost kod ekipe Krupa, a Vitez gostuje Olimpicu u Sarajevo.