Remi Čelika u Prijedoru

Remi  Čelika u Prijedoru. 23.kolo BH Telekom Premijer nogometne lige BiH. FK RUDAR PRIJEDOR – NK ČELIK 0:0. U utakmici 23.kola BH Telekom Premijer nogometne lige BiH (osmo kolo iz proljetnog rasporeda prvenstva), danas su u Prijedoru igrali domaći FK Rudar  i zenički NK Čelik. Završeno je neriješeno.

REZULTAT: RUDAR PRIJEDOR – ČELIK  0:0

Stadion u Prijedoru. Glavni sudija: Kaljanac Haris (Sarajevo), pomoćnici: A1: Đozić Enes (Sarajevo) A2: Milić Dženan (Sarajevo); Delegat Banda Izet  (Brčko);

Početni sastavi timova:

RUDAR: Kozić, Šodić, Pekija, Burazor, Antonić, Kantar, Milutinović, Jovičić, Jakupović, Kunić, Erić. (Trener: Zlatko Jelisavac).
ČELIK: Adilović, Grahovac, Džidić, Bajraktarević, Karić, Anel Dedić, Salčinović, Kojić, Bureković, Hećo, Jusić. (Trener Elvedin Beganović).

Utakmicu u Prijedoru kod Čelika su, zbog povreda, propustili Vernes Selimović i Marin Popović.

Prvo poluvrijeme nije donijelo nikakvih uzbuđenja pred golovima. Uglavnom, igralo se između dva šesnaesterca i korišteni su svi načini za opstrukciju igre.

U drugom poluvremenu bilo je nekih uzbuđenja. Prva šansa za Čelik u 68.minuti. Vladimir Grahovac je izbio sam pred golmana Kozića, koji je spriječio pogodak, a na odbijenu loptu natrčao je Anel Dedić i pogodio prečku gola domaćih. 73.minut, Kantar šutira pored gola, a 76.minut Jovo Kojić šutirao glavom, Kozić uspješan na golu domaćih. U finišu utakmice igrač domaćih Kantar dodija drugi žuti karton i automatski crveni-isključujući, te je Čelik zadnjih 5-6 minuta imao igrača više.

Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja u veoma slaboj nogometnoj predstavi i završeno je bez golova.

(Iz radio prijenosa reportera Senudina Safića, za BH radio 1).

Čelik i Rudar  su i jesenas u 8.kolu na Bilinom polju igrali neriješeno 0:0.

U narednom 24.kolu Čelik je domaćin Slaviji iz Istočnog Sarajeva, a Rudar ide u goste Širokom Brijegu.

Rezultati 23.kola:

Subota, 02. 4. 2016. u 16,30 sati

Željezničar – Olimpic 3:1

Vitez – Drina  4:0

Velež – Sloboda 1:1 do prekida u 67.minuti (prekid već traje oko 25 minuta-prazni se tribina sa navijačima Veleža)

Rudar Prijedor – Čelik 0:0

Radnik – Travnik 2:0