Remi Čelika i Slobode na Bilinom polju

Remi Čelika i Slobode na Bilinom polju – Izuzetno slab meč viđen je u Zenici i na kraju nije nikakvo čudo što je završen bez golova, ali za to domaći moraju zahvaliti golmanu Pavloviću, koji je imao dvije fantastične odbrane.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Većim dijelom ovog dijela meča smo gledali izuzetno slabu igru sa obje strane, a na prva uzbuđenja čekali smo više od pola sata.

Sloboda je u 33. minuti za svega nekoliko sekundi imala dvije ogromne šanse. Armin Hodžić je kreirao šansu za Samira Bekrića, ali Pavlović fantastično brani udarac iskusnog veznjaka.

U nastavku akcije u prilici je i Muratović. Međutim, Brekalo loptu izbacuje sa gol-linije i spašava svoj tim.

To je ujedno bilo sve što se može izdvojiti iz prvog poluvremena i na odmor su ekipe otišle s nepopularnih 0:0.

Trener domaćeg tima Marko Babić u nastavak ulazi ofanzivnije i u igru ubacuje Jamaka i Mahmutovića, a upravo Mahmutović u 57. minuti stvara prvu šansu na utakmici za domaće, no njegov udarac je bio neprecizan.

Deset minuta kasnije Tuzlaci su u velikoj šansi. Bekrić ponovo iskušava Pavlovića, a golman Čelika fantastičnom intervencijom spašava svoj tim.

Novi pokušaj domaćeg tima bilježimo u 70. minuti. Jamak šutira sa 20-ak metara, lopta odlazi tik pored gola.

Do kraja meča nismo vidjeli previše. Ostalo je 0:0 do samog kraja i agonija oba tima je nastavljena.