Remi Calpa u Brijesnici Velikoj

U utakmici 11.kola (četvrto kolo u drugom dijelu prvenstva) Prve futsal lige FBiH, grupa Sjever, zenička ekipa MNK Calp gostovala je u Brijesnici Velikoj kod ekipe FC Lilium. U uzbudljivoj utakmici, kako objaviše na stranici MNK Calp, nije bilo pobjednika.

Rezultat: FC Lilium – MNK Calp 3:3 (0:0);

Strijelci: Amar Šišić u 23., Admir Zukan u 36. i Mladen Čečura u 37.minuti za Calp, Adnan Buljić u 24., Vedad Husaković u 33. i Rahim Spahić u 35.minuti za Lilium.

Sastav MNK Calp:
Aldin Beganović, Kenan Bašić, Admir Zukan, Seldin Zatagić (cap), Amar Vehabović, Faruk Spahić, Benjamin Salkić, Mahmut Bahtić, Čećura Mladen, Denis Imamović, Enes Čolić, Amar Šišić. (predstavnik kluba Safet Kubat);

Sudije: Suad Nurić (Gračanica) i Azem Karić (Zenica), delegat Mihret Ćosić (Lukavac);

Utakmica je igrana u dvorani Osnovne škole Brijesnica u Brijesnici Velikoj, pred oko 200 gledalaca.
Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0, a u drugom poluvremenu palo je svih šest golova. Poveli su gosti sa 0:1 u 23.minuti preko Amara Šišića, pojačanja u drugom dijelu prvenstva. Domaći su izjednačili u narednoj 24.minuti preko Buljića, a u 33. i 35.minuti potpuno preokrenuli rezultat na 3:1, golovima Husakovića i Spahića. Gosti se nisu predavali, pa su u 36. i 37.minuti uspjeli izjednačiti rezultat na 3:3, preko svog najboljeg strijelca Admira Zukana i Mladena Čečure. Ovo je bio i konačan rezultat današnje veoma uzbudljive utakmice.
Klavni konkurent Calpu za prvo mjesto, gračanička Kaskada, u ovom kolu poražena je sa 0:2 u Tuzli od MNK Bosna Kompred, koju je Calp u prošlom kolu visoko porazio u Zenici sa 7:2.
U prvom susretu jesenas u Zenici MNK Calp je slavio pobjedu protiv Liliuma rezultatom 4:2 (1:2).

U narednom 12.kolu MNK Calp je domaćin ekipi FC Brčko.
Nakon odustajanja od takmičenja KMF Drugari Čelik iz Zenice, poslije prvog dijela prvenstva, svi njihovi rezultati su poništeni.